Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-12-15T17:56:02+02:00

Kendimi anlatmak için çok geç kaldım belki.İçine düştüğüm bu derin “boşluk” çukurundan çıkmaya ne cesaretim ne de gücüm var.En iyi sırdaşımız yine kendimiziz.Çevremdeki insanlara ne kadar anlatsam da anlamıyorlar.Kimisi üzüntüsünden bana kızarak tepki veriyor kimyise ağlayabilmem için omuzlarını ödünç veriyor.Halbuki istediklerim bunlar değil benim.Ne istediğimi de bilmiyorum aslında.Yönetmen olmak istiyorum belki de…Filmler,oyuncular,senaryola r,FARKLI HAYATLAR!
Neden tek bir hayatla yetinelim ki?Birden fazla dünya,kısa fim tadında.Yeni umutlarla ya da acılarla…Keşke hayat mektup yazmak gibi olsa,Her yanlış yazılışında buruşturup atılsa..bir kağıt misali gibi.Üzerinde gözyaşı bulundurmayan yeni bir yaprak alabilseydik yerine ve yeniden yazmaya başlayabilseydik keşke..
Yenibir hayat istiyorum.Gülebilmeyi,gülerken içimdeki birinin beni yargılamayı bırakıp gitmesini..Daha ne olduğunu bile bilmediğim düşüncelerin beni kemirmekten vazgeçmesini..
Eskiden nasıldım hatırlamıyorum ama iyi olduğumu düşünüyorum o zamanlar.Bu yüzden ESKİSİ GİBİ OLMAK İSTİYORUM.Uyumak,uyandığımda yeni yüzler görmek,geçmişe dair bir ize dahi rastlamamak…
Aslında uyanmaktan korkuyorum.Ya yine aynı şeyleri yaşarsam?Ya gerçekten hastaysam?Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Ya bir daha mutlu olamazsam?

2 5 2
2012-12-15T17:56:30+02:00

Mutluluk, mutsuzluk, sevinç, üzüntü, kaygı, heyecan, güzellik bunların hepsi bir duygudur, histir. Bunların hepsi bizde vardır. Her insanın kalbinde bunlar gibi hisler, duygular hayat sonuna kadar yaşayacaktır. O duygularla biz insanız, canlıyız. Onlar olmasa yaşayamazdık. Biz insanların o duyguları doğru yolda kullanmayı bilmemiz gerek. Hayatımız için en önemli şey olan mutluluktan ne anladığımı anlatayım.

Mutluluk bizim elimizle tutamadığımız, gözleremizle göremediğimiz ama hissedebildiğimiz güzel bir şeydir, duygudur. Mutluluk bir toptur. Mutluluğu biz top gibi her zaman elde tutamayız. Top gibi yuvarlanarak gider. Mutluluğu biz bizden kaçmaması için zamanında tutmalıyız. Mutluluk bir yerde bizi bekleyip durmaz. Mutlululuğu kendimiz aramalıyız. Eğer arayıp tutabilirsek o zaman çok mutlu oluruz. Mutluluğun değerini her zaman bilmiyoruz. İnsan kendisi için mutluyum demeden önce mutluluğun  ne olduğunu bilmesi gerek. Bence mutluluk şöyledir: ilk olarak insanın hayata gelmesi bir mutluluktur. Sonra ailesi, ona en yakın olan insanlar yanındaysa, sağlıklıysa, hayatını güzel bir şekilde geçirebiliyorsa o insan mutludur. Her sabah kalkıp gözlerini açıp pencereden güneşin doğuşunu izliyosam bu mutluluğu hiçbir şeye değişmem. Bu yüzden hepimiz mutluyuz diye düşünüyorum. Mutluluğu her insan farklı anlar. Ama bence mutluluk böyledir. Bazı insanlara göre mutluluk zenginliktir, lüks bir hayat geçirmektir. Bu da doğru diye düşünüyorum. Çünkü herkes hayatının farklı geçmesini ister. Ama sadece parayla biz mutlu olamayız. Çünkü para bize mutluluğu da mutsuzluğu getirebilir. Bu yüzden hayattaki asıl mutluluk nedir, onu düşünelim. Mutluluğu biz kendimiz getiririz, yani kendimizi mutlu etmek kendimizin elinde. Hep gülerek iyi şeyler düşünerek onunla birlikte iyi şeyler yaparak mutlu olabiliriz. İyimserlik bize mutluluk getirebilir. Eğer biz her işimizde kötü şeyler beklersek her işimiz hüsranla biter. Eğer biz her şeyin iyi olmasını umarsak işimizin sonucu iyi olabilir. Bu yüzden hep iyi şeyler hakkında düşünmeliyiz. Sonra hayatı beğenmemiz gerek, beğenerek yaşamamız gerek. Çünkü hayat gerçekten güzel. Hayatı beğenirsek hep bizim yüzümüzde tebessüm olur. Bizim hayatı beğenip çalışıp da yaşamamız gerek. Çalışmazsak hayatımızı geçiremeyeceğiz. Mutluluğu kaçırmamak için işlerimizi dikkatlice yapmalıyız. Sonra pişman olmamalıyız. Mutluluğumuzu zamanında fark etmeliyiz ve mutlu olmalıyız. Çünkü bizim bu hayatta mutlu olmamız şart. Mutlu olmak bizim görevimiz. Bu hayata geldikten sonra mutlu olmalıyız, yoksa hayatta boşuna mı yaşıyoruz? Bu yüzden mutluluğu her şeyide bulmalıyız ve bulabiliriz da hepimiz mutlu olmaya çalışalım.
0