Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-12-18T18:10:56+02:00

     Yine normal bir gün, yine normal bir sabahtı. Büyükler işe gider, küçükler ise okula gidiyordu. Bende her zamanki gibi sokaklara düşmüş iş arıyordum. İçimden diyordum ki; Keşke şu çocukların yerinde olsam, nasılda çalışırım derslere. Okulda iyi çalışmamıştım. İşte bunun cezasını şimdi çekiyorum. İş arıyorum.

 

      Sokakta yürürken hiçbir yerde iş ilanı göremiyordum. Bu beni üzüyordu. Sonra bir yerde kağıt gördüm. Koşa koşa o dükkanın yanına gittim. Evet bu bir iş ilanıydı. Hemen tamirciye girdim. Bana ne için geldiğimi sordular. Bende iş ilanı için geldiğimi söyledim. Sonra benim beklememi söylediler. Ben de beklemeye başladım. Biraz sonra şişman bir adam geldi ve bana arabalardan anlayıp anlamadığımı sordu. Bende biraz anlarım dedim. İyi seni Hilmi'nin yanına çırak yapıyorum dedi. Ondan her şeyi öğreneceksin. Sonra gözlerim Hilmi'yi aradı.Karşıdan bana el sallıyordu. Onun yanına gidecekken şişman adam önlük giymeyecek misin? ,diye sordu.  Bende önlüğü takıp Hilmi'nin yanına gittim.

 

     İlk gün işe alışmam biraz zor oldu ama gende iyi çalışıyordum. Sonra dükkana eski bir araba geldi. Adam buna LPG takmamızı istiyordu. Ben LPG diyince biraz korktum. Ama kaçamayacağıma için orda kaldım. Gene işe başlamıştık. Ustam Lpg'yi takıyor bende ona alet veriyordum. Sonra iş bitmişti. Ama bir gaz kokuyordu. Sonra LPG'nin iyi takılmadığını anladık. Ama iş işten geçmişti. Çakılan bir çakmak arabanın patlayıp dükkanın havaya uçmasını sağladı. 

 

     O kazada ağır yaralandım. Şu an evde ağır yaralı bir şekiklde yatıyorum. Okumamamın cezasını hala çekiyorum. Yürüyemiyor ve koşamıyordum. 

 

Biraz yazım yanlışları ve senin gözünde kötü olabalir ama genede paylaşıyorum

 

2 5 2