Cevaplar

2012-12-19T10:02:37+02:00

üyüme ve gelişme genellikle bir arada kullanılan terimler olmakla birlikte anlam farklılığı taşırlar. Özellikle çocuklarda, belirgin ve hızlı bir büyüme ve gelişme süreci gözlenir. Bunlardan büyüme, vücut hacmi ve kütlesinin artması anlamını taşırken boy,ağırlık,baş çevresi gibi vücut ölçümleriyle belirlenir. Bu ölçümler, uluslar arası ya da ulusal standart değerlerle karşılaştırılarak büyümenin normal sınırlarda olup olmadığı değerlendirilir. Gelişme ise zaman içindeki sürekli değişimin göstergesidir. İnsan gelişimi, yaşam sürecinin belli kesimlerinde oluşan, birbirini takip eden, bir sıra içindeki değişiklikler zinciridir. Dokuların yapılarındaki değişiklikler sonucu, biyolojik fonksiyonlarındaki ilerleme ve olgunlaşma, gelişme olarak adlandırılabilir.


Büyüme ve gelişme birbirleri ile uyumlu olaylardır. Bu uyum, özellikle çocuklarda, belirgin şekilde gözlenebilir. Büyümesi geri kalan çocukların motor fonksiyonları, ruh ve zeka gelişimi de geride kalır.


Büyüme ve gelişme; olgunlaşmanın, öğrenmenin etkkisi altındadır. Bunlardan olgunlaşma, insanların bedensel ve ruhsal yetenekleriyle hoşgörüsünün en üst düzeyde gelişmesi anl***** gelir.


Öğrenme ise; bir konuda bilgi edinmek, yetenek ve becerileri ilerletmek anlamını taşır.

0
2012-12-19T10:20:15+02:00
elişimBüyümeolgunlaşma ve öğrenmenin etkileşimi ile yaşam boyu bireyin bedeninde, zihninde ya ... davranışın gerektirdiği olan ön bilgiye, beceriye, ilgiye...
    cevaplanmış sorularımızı incelemek için tıklayınız… - Psikolog Eda ... www.edagokduman.com/sorucevap.aspx SORU : derin 33 Bayan Hocam merhaba, 4 yaşını bitirmek üzere olan bir kızım var. .....oynuyor.kreş psikologu gelişim sürecinde normal olduğunu söyledi ama ben .... itibaren eşim bana ilgisini kaybetti diye düşünüyorum aşırı bulantıdan dolayı ...... sizce beni askere alırlar mı lutfen bana yazarmısınız çok sevınırım.saygılar ...
    Ekim 2012 ~ İnsanlarda Ayaküstü İz Bırakın izbirakin.blogspot.com/2012_10_01_archive.html 28 Eki 2012 – Pazarlama iletişimi, pazarlama karması elemanlarının birbiriyle ve organisazyonun bütün yönetimsel kararlarıyla olan ilişkisini ve bu ..... Serap'ı özel birilgiyle bizzat ben tedavi altına aldım. ..... Her türlü yaşamda, bir dizi ardışık büyüme vegelişme evreleri vardır. ...... Acil konular genelde gözle görülür.
    “Değişimin Büyük Dalgaları” Kitabından (Ücretsiz 4 bölüm) | The ... www.newmessage.org/nm/degisimin-buyuk-dalgalari/ Kaynaklara erişebilirlik kazanmak için birbirleriyle mücadele edecekler mi? ....yangınların ortaya çıkması için koşullar olgunlaşmış ve çatışmalar daha büyük yangınlar için ... için izin vererek, cesaret ve bilgelik yolunu, rehberliği seçecek misiniz... Buna tek istisna, uç noktadaki bir acil durumda yanmakta olan bir evde veya ...
    2 - Bilecik yarın Gazetesi - Blog , Bilecik'te haberin kaynağı www.yarin11.com/.../Default.aspx?...yazar...tumyazarlar... 12 Kas 2012 – Son anayasa değişikliklerinden sonra ayrı yeni bir kurum olan İnsan Hakları ... Arıcılık mesleğini öğrenmek isteyen toplam 37 kursiyerimize 80 saat temel ve teorik .... yönetmeliklerle yargılamaya, ötekileştirmeye devam edecek misiniz...Bilecik'in her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini bu .
0