Cevaplar

2012-12-19T22:16:02+02:00

Kompozisyon örneği:
“Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler. İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.
Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır. Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı.
Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz. Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız. Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir. Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız. Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız. Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
olmalıyız. Önemli olan da budur.
Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır.”

1 1 1
2012-12-19T22:29:18+02:00

                                                    Hayat

her insan hayatında yaptığı şeylerle gelecek hayatının tohumunu atar ve onu sık sık sularsa çiçek çok sulandığından ölür az sularsada ölür ama dengeli sularsa yaşar ve büyüdükçe büyür insanlar ise bunu nasıl başaracağı hakkında pek fazla bilgi sahibi değildir .ama şimdi ne yaparsan gelecekte o direk olmasada dolaylı yollarla karşına çıkar onun için adımına dikkat et...

kendim yazdm ltfn en iyi seçermisin alıntı değil bide tşk edermisin sana zahmet nolurr :)

0