Cevaplar

2012-12-20T18:01:46+02:00

Düşünce yoluyla çalışa kol .,

Android Sistemli Telefonlar . 

Japon otomobil üreticisi Nissan, arıların gözlerinin yapısından esinlenerek, çarpışmaya karşı yeni bir teknoloji geliştirdi.

Otomatik bir makara sistemi üzerine kurulu ''asansörlü korniş'

Sırt asansörü'' de yangın çıktığında çok katlı binalardan hayat kurtarmaya yarıyor.

Kendini onarabilen malzeme :Fransız bilim adamları, ikiye kesilse bile kendini onarabilen ve yeniden yapışabilen bir materyal geliştirdiler.

Kağıt pil=Daha Geliyor . Olmamış. 

Karanlıkta yol gösteren halı :Üzerinde yürürken ışık saçan Footlume isimli halılar, ev dekorasyonunun yeni yıldızları olabilir. 

Londra'daki South Bank Üniversitesi'nden iki öğrencinin ödevleri için geliştirdikleri Footlume isimli halı, hiç beklenmeyen bir ilgi görerek bir anda teknoloji dünyasının yıldızları arasına girdi. Leona Dean ve Zoe Robson isimli öğrenciler, şarj edilebilir pil ile destekledikleri halının karanlıkta yol bulmayı kolaylaştıracağını savunuyorlar. 

Footlume içerisine yerleştirilen özel ışıklar, üzerlerine basıldığında yanmaya başlıyor ve kullanıcısına yol gösteriyor. Son derece yumuşak bir ışık saçan halı, gerek duyduğu enerjiyi şarj edilebilir özel pillerinden alıyor. 

Henüz prototip aşamasında bulunan Footlume, dekorasyon uzmanları tarafından yakın geleceğin teknolojik evleri için önemli bir buluş olarak gösteriliyor. Zaten halının geçtiğimiz günlerde yapılan Londra Ev Fuarı'nda gördüğü ilgi de her şeyi açıkça ortaya koyuyor. Buna pek inanmadım ama 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.gelisenbeyin.net/yeni-buluslar.html KARDEŞİM KISACA BURDA HERŞEY VAR .

YİNEDE BOŞUNA OLMAMAK İÇİN YAPIŞTIRDIM AMA . HEPSİİNİ AYNI YERDEN BULMADIM.

2 5 2