Cevaplar

2012-12-20T19:03:55+02:00

yağmurlu  karlı  soğuk  kurak

0
2012-12-20T19:04:30+02:00

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden aldığı verilere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; lodos fırtınası (50-70 km/saat) ile birlikte Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İstanbul ve Antalya çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), bu akşam saatlerinde Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay ve Havran İlçelerinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor. 
www.adanahaber.comHAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. 


RÜZGÂR: Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, zamanla Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli (30-50 Km/S), yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; lodos fırtınası (50-70 km/saat) ile birlikte Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İstanbul ve Antalya çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), bu akşam saatlerinde Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay ve Havran İlçelerinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb.) yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


SİS UYARISI: (Pazartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, zamanla Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli (30-50 Km/S) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
AKDENİZ BÖLGESİNDE HAVA: Parçalı, batısı zamanla çok bulutlu, (Pazartesi) bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların (Pazartesi) Antalya çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; (Pazartesi) Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Doğu Akdeniz'de (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. www.adanahaber.comADANA: Parçalı zamanla çok bulutlu, (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,

0