BİLMİYORUM FELAN YAZANI ŞİKAYET EDERİM...

GEOMETRİ PROJE ÖDEVİM VAR KONUSU İMKANSIZ ŞEKİLLER ARAŞTIRDIM FAKAT HEP ALAKASIZ FOTOSHOP ŞEYLERİ ÇIKTI BANA GERÇEK İMKANSIZ ŞEKİLLER KONUSUNU BULABİLİRMİSİNİZ??

BİLMİYORUM FELAN YAZANI ŞİKAYET EDERİM...

2

Cevaplar

2012-12-20T20:36:27+02:00

Pergel ve çizgilik çizimi, belli uzunlukta doğrular, belli büyüklükte açılar ve diğer geometrik şekilleri çizmek için sadece ideal bir çizgilik (işaretsiz cetvel, veya cetvel tahtası) ve pergel kullanılmasıdır.

Kullanılacak cetvelin sonsuz uzunlukta olduğu, üzerinde işaretleri olmadığı ve tek bir kenara sahip olduğu varsayılır, bu araç çizgilik olarak adlandırılır. Pergelin ise, sayfadan kaldırıldığı zaman kapandığı, yanı uzaklıkları doğrudan taşımak için kullanılamayacağı varsayılır. (Aslında bu önemsiz bir kısıtlamadır, çünkü pergel denklik teoremi ile bu amaca ulaşılabilir.)

Çizgilik ve pergel kullanılarak çizilebilcek her nokta, sadece pergel kullanılarak da elde edilebilir. Düzlem geometrisindeki bazı eski problemler bu kısıtlamayı getirirler.

Pergel ve çizgilik problemlerinin en meşhurlarından birkaçı, Pierre Wantzel tarafından, matematiksel alan teorisikullanarak ispatlanmıştır. İmkansızlık kanıtlarına rağmen bazı kişiler bu problemleri çözmek için uğraşmaya devam etmektedir.[1] Bu problemlerin çoğu, başka geometrik dönüşümlere izin verilmesi hâlinde kolaylıkla çözülebilir: örneğin, Küpü iki katına çıkarma, geometrik inşaat yöntemleri ile mümkündür, ama sadece çizgilik ve pergelle yapılamaz.

Matematikçi Underwood Dudley, çizgilik ve pergel çizimi için sahte kanıtları ve diğer matematiksel saçmalıkları toplamayı kendine hobi edinmiştir.

 

umarım yardımcı olmuşumdur... ama bu benim fikrim imkansız bi şekil istiyorsa 2 kenarlı bi şekil imkansız dır yani bi çokgen  sayılmaz onuda bi düşün.

 

0
2012-12-20T20:52:44+02:00

http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=imkans%C4%B1z%20%C5%9Fekiller&ctid=CT2451227&searchsource=15&CUI=UN24835685966536403&start=0&pos=9 bu linkte bir kaç tane var

0