Arkadaşlar lütfen yarıdımcı olun!Aşağıdaki metni okuyup haber yazısı olacak şekilde yazınız.Yalnız hikayenin özeti değil.Lütfen yardımcı olun.İnternette aramayın yokk.

ALTIN YELELER

Bedirhan bütün gün yaşlı adamla birlikteydi. Odanııın içinde köşeden köşeye gidip geliyor, küçücük burnunu cama yapıştırıp bahçe duvarının üstünde korkusuzca dolaşan kedileri izliyordu can sıkıntısıyla.Bazen de bahçedeki ıhlamur ağacının yanına koşup aatlerce ata biniyordu.ıhlamur ağacının gövdesi, önce yere doğru,tıpkı bir deve boynu gibi kıvrılarak eğilmiş ve sonra yeniden yükselip dal budak gelmişti.

Bedirhan, annesiyle bu eve taşındıklarının hemen ertesi günü, bahçedeki bu ağacı görmüş ve onu bir arkadaş gibi benimsemişti. Koca ağacın yere doğru kıvrılmış gövdesine ata biner gibi atlıyor, dakikalarca dehliyordu onu. Atıyla konuşuyor, ona düşüncdelerini anlatıyordu. gözlerini kapatıp birlikte dere tepe uçarcasına koşturuyor, yorulmak nedir bilmiyordu.Evde yalnız değildi bedirhan. Yaşlı,hasta ve her konuda aksilik eden bir admala beraberdi bütün gün.Nedense adamın yüzü hiç gülmüyor hatta ağzını açmıyordu.Hikayenin devaamı 8.sınıf türkçeçalışma kitabının 87.ci sayfasında. saçma yorum yazanlar şikayete

1

Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-20T22:03:59+02:00

People 

                                         Haber       ALTIN YELELER

Bedirhan bütün gün yaşlı adamla birlikteydi. Odanııın içinde köşeden köşeye gidip geliyor, küçücük burnunu  cama yapıştırıp  bahçe duvarının üstünde korkusuzca dolaşan kedileri izliyordu can sıkıntısıyla.Bazen de bahçedeki ıhlamur ağacının yanına koşup aatlerce ata biniyordu.ıhlamur ağacının gövdesi, önce yere doğru,tıpkı bir deve boynu gibi kıvrılarak eğilmiş ve sonra yeniden yükselip dal budak gelmişti.

 

 

Bedirhan, annesiyle bu eve taşındıklarının hemen ertesi günü, bahçedeki bu ağacı görmüş ve onu bir arkadaş gibi benimsemişti. Koca ağacın yere doğru kıvrılmış gövdesine ata biner gibi atlıyor, dakikalarca dehliyordu onu. Atıyla konuşuyor, ona düşüncdelerini anlatıyordu. gözlerini kapatıp birlikte dere tepe uçarcasına koşturuyor, yorulmak nedir bilmiyordu.Evde yalnız değildi bedirhan. Yaşlı,hasta ve her konuda aksilik eden bir admala beraberdi bütün gün.Nedense adamın yüzü hiç gülmüyor hatta ağzını açmıyordu.Hikayenin devaamı

5 3 5