Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-21T18:08:19+02:00

İyi savunma yapan, çabuk çıkarken topu iyi kullanan, deplasmanda olmasına karşın oyunu rakip alana yıkan, bu durumun giderek pozisyon bulma modunu oluşturmaya başladığı anlarda Hürriyet, sorumsuzluğuyla kırmızı siyahlıları adeta çökertti. Bu noktada şu sorulabilir: “Bir oyuncunun eksikliği, bir takımı bu kadar etkiler mi?”

Etkilememeli ama etkiledi. Bir defa rakip Trabzonspor ve deplasmandasınız. Sayısal eksiklik dezavantajı bir yana o ana kadar mahkum oynayan Bordo Mavililerin moral motivasyonu, tribünlerin coşkusu arttı.
Sonrasında da malum Burak sahne aldı.
fark föktörü 
“Bir Burak’la olmaz” ve “Rakipleri Burak’lı Trabzonspor’u çözdü” şeklindeki yergilerden ilkine haklılık payı versek de, “Burak ne kadar çözülürse çözülsün!”, oyuncu güçlüyse önlem almak kolay değildir” diyerek ikinci yergiye karşı çıkarız. Nitekim Ediz’in oyun kuralları sınırlarını zorlayan markajından sürekli alan değiştirerek kurtulan golcü oyuncu, önce asist, sonra da asli görevini yaparak yıldızlaştı.

2. yarıda Trabzonspor, bir kişi fazla ve 3 farkla önde olmasına rağmen, taraftarına uzun süre keyifli maç izletemedi. Zira Eskişehirspor, bunca olumsuzluğa rağmen soyunma odasından diri çıktı ve oyununu rakibine kabul ettirdi. Gol ve ardından bulduğu pozisyonlar, “ikincisi de gelirse panik başlar” kaygısını doğurdu. Bu durum, bir Eskişehir atağının olgunlaşması söz konusuyken, Leonardo’nun talihsizliğinden takipçiliğiyle yararlanan Olcan’ın golüne kadar sürdü. Böylece zor maçtan fark çıktı.

      bu kadar bulabildim
0