Cevaplar

2012-12-21T18:09:22+02:00

kendini ifede etme duygular yüz ifadeleri otoruş kalkış

1 4 1
2012-12-21T18:13:59+02:00
Yazılı, sözlü ve bedensel boyutlarda kendini ortaya koyabilme, hislerini, düşüncelerini anlatabilme becerisi, geliştirilen kişisel tarz ve sahip olunan kişisel özelliklerle kendini gösterebilme yetisi.  (asiti kaçmış kola, 02.06.2006 20:39)             rengini belli etmek.  (olips, 17.06.2007 21:49)             (bkz: kendini ifade edememek)  (chitlembik, 17.06.2007 22:07)             kişi için en önemli şeydir.bir arabanın, evin, kıyafetin dış görünüşünden nasıl etkileniyorsak diğer insanlarda bizim kendimizi ifade edebilmemiz sayesinde bizle sağlam dostluklar kurarlar.(dikkat edin 'sağlam dostluk', geçici arkadaşlıklar genellikle diş görünüşten etkinilerek yapılmıştır ve lanet edilesi bir durumdur.)  (cocostar, 17.07.2007 19:08)             kendini ifade etmenin üç şekli varmış ben de yeni öğrendim! paylaşayim: 
-kişisel bilgiyi açıklamak (kendi yaşantılarımızdan bahsetmek)
-duyguları ifade etmek
-yeni bir benlik yaratma isteği. yani konuşarak (yahut burda olduğu gibi yazarak vb.), 
kendimizi yeniden tanımlayarak yeni bir ben yaratmak.  (vakur, 04.11.2008 23:08)             değişik yolları vardır. resim yaparak, müzik yaparak da gerçekleştirilebilir.. tüm sanatlar kendini duygularını ifade etme yöntemidir. örneğin müziğin bile bir karakteristiği vardır.. minor diziler insana daha hüzünlü gelirken major diziler mutluluk dolu gelir..  (ben sizofren degiliz, 04.11.2008 23:31)             kimi zaman çok rahat yaptığınız bir eylem kimi zaman da ecel terleri dökmenize yardımcı olan bir eylem. sakin kalmakta serinkanlılığınızı korumakta her zaman fayda vardır. heyecanınıza yenik düşmemek de bunların arasındadır. bir arkadaşınızla çok rahat konuşabilir, ona ne düşündüğünüzü neler hissettiğinizi çok rahat anlatabilirsiniz ama bir iş görüşmesine gittiğiniz zaman genel olarak heyecanlandığınız için kendinizi ifade etmekte zorlanırsınız. bu da sizin o işi alamamanıza belkide rahatlıkla kariyer yapabileceğiniz bir işe girememenize neden olabilir.
ha birde kendini ifade edemeyen insanlar vardır ki onların hali ise içler acısıdır. bol bol kitap okumalarını kelime haznelerini sürekli diri tutmalarını öneririm. bulmaca çözmekte gayet yararlıdır. bilmediğiniz kelimeleri ya da bildiğiniz bir kelimenin eş anlamını bulmaca çözerken rahatlıkla öğrenebilirsiniz. bazen öyle hayat kurtarıcı oluyor ki bu eş anlamlar. tıkanıp kaldığınız bir anda, bir şey anlatırken o ifadeyi karşılayacak kelimeyi bulamadığınız anda o kelimenin eş anlamına başvurmak bazen hayat kurtarıcı bile olabiliyor.
eğer tv'de alay ettiğiniz o spiker bozuntusu sayın birand'ın yaşadıklarını yaşamak istemiyorsanız kendinizi sürekli geliştirmeye bakın. siz onunla alay ediyorsunuz ama bir düşünün bakalım siz o koltuğa otursaydınız ne yapabilirdiniz acaba? buna bende dahilim. bende kendimde o akıcı ifade yeteneğini göremiyorum. ama her şey çalışmakla mümkündür. son olarak kendi dilini bilmeyen bir insan başka bir dili asla öğrenemez.  (endless dream, mobil, 09.08.2012 04:17)             son derece gereksiz ama bir o kadar insani ve içgüdüsel istek akabinde gerçekleştirilen eylemdir .  (ahududu, 09.08.2012 04:21)             memleketim de çoğunlukla memleketini söylemekten öteye gidemeyen hadise.  (kureselkure, 09.08.2012 04:23)             kimi insanlarin yapmak istemediği eylem.

ben de bunlardan biriyim. kendimi ifade etmek istemiyorum karşimdaki zaten beni anlayamayacak diyorum onun gerizekali olduğunu düşünüp hiçbir konuda kendime muhatap almaya lüzum duymuyorum karşimdakini. çok kendini beğenmişçe gelebilir bu tavrim ama kendini beğenmişlikten değil aslinda. gerçekten çevremdeki herkesin gerizekali olduğunu düşünüyorum. söz konusu alanda uzman dahi olsam o konuda fikrimi söylemek istemiyorum. bazen konuşmak istiyorum birileriyle. bir deneyeyim diyorum konuşmayi iyi gelir ümidiyle.
1 5 1