Cevaplar

2012-12-23T15:25:45+02:00

Bir'in Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var atasözünün anlamı, açıklaması nedir?

kisi, onun isi tek Başına halledemez. Tek Başına halletmeye kalktığında Mutlaka başaramayacağı ISLER olacaktır. Ayşe durumda, yetersiz oldugunu hissettiğinde Kisi Yardım Almasi, o ISI başarmasını sağlayabilir. Voleybol oynayan Biri sol Elini kullanmadan tek eliyle voleybol oynamaya kalkarsa sonuç başarısız Olur. Ayşe örnekte oldugu Gibi onu Zaman'a for başkalarının yardımına ihtiyac duymamız normaldir. Ayşe Atasözü BIR anlamda birliğe ve beraberliği, yardımlaşmayı, dayanışmayı öğütlemektedir. İnsan tek Başına BIR ISI ne Kadar başarılı yapabilir ki! Ama Destek alarak o ISI DAHA başarılı sekilde gerçekleştirebilir. BÜTÜN işlerinizde Yardım almaktan ve insanlara Yardımcı olmaktan çekinmeyin. Yardım Almasi, o ISI başarmasını sağlayabilir. 

Onu Zaman Click başkalarının yardımına Ihtiyac duymamız normaldir.

yardımlaşmayı, Dayanışmayı öğütlemektedir. İnsan tek Başına BIR ISI ne Kadar başarılı yapabilir ki! Ama Destek alarak o isi DAHA başarılısekilde gerçekleştirebilir. BÜTÜN işlerinizdeYardım almaktan ve insanlara Yardımcı'nın olmaktan çekinmeyin.7 3 7
2012-12-23T15:25:56+02:00

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var atasözünün anlamı, açıklaması nedir?

Kişi, her işi tek başına halledemez. Tek başına halletmeye kalktığında mutlaka başaramayacağı işler olacaktır. Bu durumda, yetersiz olduğunu hissettiğinde kişi yardım alması, o işi başarmasını sağlayabilir. 

Voleybol oynayan biri sol elini kullanmadan tek eliyle voleybol oynamaya kalkarsa sonuç başarısız olur. Bu örnekte olduğu gibi her zaman için başkalarının yardımına ihtiyaç duymamız normaldir.

Bu atasözü bir anlamda birlik ve beraberliği, yardımlaşmayı, dayanışmayı öğütlemektedir. İnsan tek başına bir işi ne kadar başarılı yapabilir ki! Ama destek alarak o işi daha başarılı şekilde gerçekleştirebilir. Bütün işlerinizde yardım almaktan ve insanlara yardımcı olmaktan çekinmeyin.
bunu buldum :D

7 3 7