Cevaplar

2012-12-23T16:25:43+02:00

ahramanmaraş Belediyesinin organizasyonu, Hece dergisinin katkılarıyla basın yayın organlarında aylar öncesinden duyurusu yapılan ‘Çok Sesli Bir Yazar, Rasim Özdenören’ sempozyumu, dikkat çekici kalabalık bir dinleyicinin katılımıyla  Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Yazar, mütefekkir Rasim Özdenören’in çeşitli yönleriyle tanıtıldığı sempozyum, edebiyat dünyasının önemli isimlerini bir arada görmek isteyen okurlar için de önemli bir fırsat sunmuş oldu. Türk edebiyatında kalıcı eserleriyle yer edinmiş önemli isimlerin tebliğci olarak katıldıkları sempozyum, yazarlığının 55. yılında Rasim Özdenören’in Müslüman kimliğine ve düşünce dünyasına geniş bir  perspektiften eğilmiş olmaları bakımından da dikkat çekici nitelikteydi.

Nuri Pakdil Ustanın da program vesilesi ile Maraş'a geldiğini öğrendik. Pakdil Usta programa katılmadı ama Özdenören ile görüşmüşler. Ömer Faruk Dönmez müthiş bir 1 saat geçirdiklerini söyledi Usta ile.

Kitapçık dikkat çekici

Rasim Özdenören’in hayatına ve eserleri üzerine oldukça kaliteli ve metin olarak özgün bir dille hazırlanan, sinevizyon gösterisi, görsel bir şölen olarak alkışı fazlasıyla hak etti. Sempozyum için salonu dolduranlara girişte takdim edilen ve şair-yazar Duran Boz nam-ı diğer Ömer Erinç Hocanın emek mahsulü ‘Rasim Özdenören, Bir Biyografi Denemesi’ isimli kitapçığı da aynı şekilde kalitesini ortaya koyması bakımından altı çizilmesi gereken önemli bir ayrıntı olarak zikretmeliyiz.

İlk oturum başladı

0
2012-12-23T16:37:54+02:00

çok iyi :D bir bakış açısı var dır ben çok beğeniyorum :DDD

0