Cevaplar

2012-12-23T18:38:55+02:00

İngiliz bilim insanlarının 4 bin çocuk üzerinde yaptığı araştırma, hamileyken alınan az miktarda alkolün bile bebeğin gelişimini olumsuz etkilediğini ortaya koydu.Hamilelikte alkol almak bebeğin zekasını düşürüyor. İngiliz bilim insanlarının 4 bin çocuk üzerinde yaptığı araştırma, hamileyken alınan az miktarda alkolün bile bebeğin gelişimini olumsuz etkilediğini ortaya koydu.Oxford ve Bristol Üniversitelerinde yürütülen araştırmaya göre, annenin alkol almasıyla bebeğin kanındaki alkol seviyesi aynı oranda yükseliyor. Ancak bebeğin karaciğeri, anneninki gibi gelişmiş olmadığından, bebeğin vücudundaki alkol aynı ölçüde parçalanamıyor.Bebeğin vücudundan atılamayan alkol, organların ve beyindeki sinir hücrelerinin gelişimini olumsuz etkiliyor ve IQ seviyesinin bir iki puan düşmesine yol açıyor. Bu nedenle uzmanlar, hamilelere veya gebe kalmaya çalışan kadınlara alkolden tamamen uzak durmalarını tavsiye ediyor

0
2012-12-23T18:44:02+02:00

Alkol Nedir; İçki sıvılarının veya pancar, patates nişastasının şekere dönüştürülmesi sonucu ortaya çıkan glikoz çözeltilerin mayalaşmış özlerinin damıtılmasıyla elde edilen, kokulu, uçucu, yanıcı, renksiz sıvıya denir. Genelde İçki olarak adlandırılır. İçki içenler Alkolik içki konusuda Alkolizm olarak adlandırılır.

Genel olarak bütün sarhoşluk veren alkollü içkiler kısaca alkol olarak adlandırılır. -80 derece donan alkolün kaynama derecesi 78'dir. Çok yanıcı bir maddedir ve kuvvetli ısı verir. Bu nedenle, bazı füze motorlarında yakıt olarak kullanılır. Pek çok çeşidi olan alkolün etanol denilen türü içki olarak tüketilmektedir.

Alkol nedir?

Alkol Pişmanlıktır Alkol Zevk verir evet ama zararlı tüm maddelerin ortak özelliğidir.(Kanmayın) Alkol bilinçsizlik yaparak kişiyi normalde yapmayacağı kötülüklere iter. Alkol düşüncelerinizi yöneterek sadece kötülüğü emreder. Alkol alarak iyi bir iş yapanı gördünüz mü? İslam Dininde Alkol

Dinimizde Alkol açıkça şöyle belirtilmiştir. Maide Suresi, 90-91: "Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz? "

 

0