Cevaplar

  • C5kn
  • Elit Moderatör
2016-04-18T12:33:49+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Hayatımızda herseyi belli zaman dilimlerinde yapıyoruz.Sabah kalkıyoruz,okula/ise gidiyoruz,akşam eve dönüyoruz,uyuyoruz..Kendimizi planlayıp,ona göre yaşıyoruz.İşlerimizi ona göre düzene koyuyoruz..

Zaman yaşamımızda büyük öneme sahiptir.Her şeyde zamanın değerini anlayabiliriz aslında.Örneğin YGS'de bir öğrenci icin vakit demek gelecek demek.Bir soruda fazla oyalanıp zaman kaybettiğinde bu onu binlerce kişinin gerisine düsürür.Basketbolda yeteri zamanda potaya basket atamazsa oyun kaybedilir.Derslerimizde vaktimizi boşa harcayıp sınava calışmazsak yapamayız..

Vaktimizin değerini bilip,gereksiz vakit kaybetmeden boş işlerle uğraşmadan yapacaklarımızı yaparsak bu her zaman bizim icin kazanc olacaktır.Vakitlice olan hersey daha önemli ve değerlidir.Vaktinde kılınmayan namaz nasılsa vaktinde yapılmayan işler de öyledir.Hersey vaktinde olmalıdır.

Günümüzü planlı,programlı hale getirirsek yaşamımızda da islerimiz o düzenle güzelce ilerler.Gereksiz islerle uğrasıp,gerek kendimize vakit ayırıp gerek diğer islerimizi yaparak da yaşayabiliriz.

Zamanın önüne geçemeyiz.Ancak giden zamanı kullanmak bizim elimizde.Herkes hayatında bir düzen,başarı ister.Bunun icin tek yapmak gereken akıp giden zamanı doğru kullanabilmek...
8 4 8