Konu: Çevremizi yeşillendirmek,temiz tutmak,korumak için neler yapmalıyız ? Not: Mesela çevremizi yeşillendirmek için boş arazılar yeşil alan olarak kullanılaBİLİR bakın kendi adınıza konuşucaksınız ) Bu arada Yazının türü deneme olucak saçma sapan yazanlar BAN YİYECEKTIR ve BİRAZ UZUN OLSUN LÜTFEN

1

Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-12-24T14:49:00+02:00

Çevre nedir?Çevreyi Korumak Adına Yapılabilecekler

Çevreyi korumak için, en azından bireysel olarak yapılabilecek bir takım önlemler bulunmaktadır. Bir miktar fedakarlık gösterilerek yapılması geleceğimizin temini olan birkaç önlem aşağıda yer almaktadır:

Çöpler, çöp poşetinin ağzını sıkıca bağlandıktan sonra çöp kutusuna atılmalıdır. Ormanlar korunmalıdır. Ağaçlara zarar verilmemelidir. Çimlerin üzerinde ateş yakılmamalıdır. Hayvanlara zarar vermekten kaçınılmalıdır. Denizler kirletilmemelidir. Evcil hayvanların atıkları temizlenmelidir. Çevremiz sahiplenmeli, değeri ve önemi çocuklara öğretilmeli, büyüklere anlatılmalıdır. Enerji tasarrufu yapılmalıdır. Biten piller pil kutusuna atılmalıdır. Piknikten sonra ateş söndürülmeli ve asla yerde çöp bırakılmamalıdır. Kâğıt, teneke, cam, pil gibi geri dönüşümü olan maddeler geri dönüşüm kutularına atılmalıdır.
21 3 21