Insanın en büyük dostu zorluklardır çünkü insanı onlar güçlendirir kompozisyon yazısı

1
İnsanın en büyük dostu zorlardır. Çünkü;zorlar insanları sınar ve doğruya ulaştırır. Doğruya giden yolda önce titrek bir ışık verir,yolu görmemizi ve kösteklenmeden yürümemizi sağlarlar. Sonra hala o yoldan yürümek istiyorsak verdikleri ışığı güçlendirerek bize doğruyu buldururlar. Tüm bu deneyimlerden geçen insansa güçlenir.Çeşitli güçlüklerle aştığı yoldan destek alarak karşılaştığı zorlukları kolaylıkla göğüsler.Zorları dost edinmenin sonu başarıdır.
Örneğin;şu anda ABD'de yaşayan milyoner Albay Sanders-ki o zaman milyoner değildi- zorları dost edinmiştir. İşten çıkarıldığında Kentucky usulü kı- zarmış piliç tarifinden başka sermayesi yoktur. Aklına bu tarifi lokantalara satabileceği gelir. Fakat başta hiçbir lokanta bu teklifi kabul etmek istemez. Sander'in işi zordur. İradeli bir adam olan Sanders asla vazgeçmez.Bu uğurda tüm Amerika' yı dolaşır.Sonunda 1009'uncu lokanta sahibi bu teklifi kabul eder ve Albay Sanders'in hayatı değişir.Albay
Sanders'in hayatı değişir.Albay Sanders zorları dost edinmiştir. Karşılaştığı her zorluk da onu güçlendirmiştir. Sonuçta Albay Sanders başarıya ulaşmıştır.
hepsi birbirinin devamı
:) teşekkür ederim :)

Cevaplar

2014-02-16T16:00:26+02:00
Insanın en büyük dostudur zorluklar .zorlukla baş etmek güçtür.adı üstünde,zorluk:
zaten insan içinde zor olan güzeldir.hep zor olanı kendine yakın görür.kendine dost sayar ve onunla mücadele der.etmeye çalışır insan.en büyük zorluk.nedir bu insan için zor olan şey. her ne olursa olsun bazı şeyler vardır.zor olan .aslında onu zor yapan önemlidir.zorluklarla baş etmek vardır hayatta.yani insanların dostu olan zorluk.

sevgili araştırmacım.kompozisyon biraz kısa oldu ama canım saolsun ama başını yazdım devamını getirmek kolay olur senin için .şimdiden rica ederim
45 4 45
.)
çok teşekkürler ama giriş gelişme sonuç yok ama yinede saol
önemli olan giriş i yazmak tı çünkü sen en çok bildiği konuyu bile nasıl başlayacağını bilemiyor.başlangıcı yaparsak sonu zaten gelir.dimi?
TEŞEKKÜR EDERİM
:):)rica ederim