Cevaplar

2012-12-24T19:09:29+02:00

Türkler veya Türkiye Türkleri, çoğunlukla Türkiye veOsmanlı İmparatorluğu'nun eski topraklarında yaşayan,Türk halkıdır. Türkiye sınırlarının dışında yaşayan Türkler (Oğuzlar), bugünkü Türkiye ile değil Osmanlı İmparatorluğu ile bağlantılı oldukları için Osmanlı Türkleri olarak da tabir edilirler.

Bazı araştırmacılara göre Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasından önceki dönemlerde elinde bulundurduğu coğrafi alanlar (başlıca Kosova, Makedonya,Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Kıbrıs, Gürcistan,Irak, Suriye) üzerinde İmparatorluk yıkıldıktan sonra kalan büyük Türk azınlıklar da Türkler sınıfına girer. Bununla birlikte Avrupa'ya Türkiye'den göç ederek yerleşmiş olan Türk göçmen toplulukları (özellikleAlmanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Avusturya,Belçika ve Lihtenştayn'da bulunanlar) ile Kuzey Amerikave Avusturalya'daki Türk göçmenler de Türkler grubuna girmektedirler.

1 5 1
2012-12-24T19:09:45+02:00

Yaz  tatiline çok kısa bir süre kaldı. Öğrenciler, okul sınavları, SBS ve LYS için son hazırlıklarını yapıyorlar. Vitamin de yarışı tamamlamak üzere çalışan tüm ilköğretim ve lise öğrencilerine, iki ayrı kampanya ile "Sınırsız Konu Anlatımı" armağan ediyor.

19-20 Mayıs

Vitamin öğrencilerinin bayram coşkusu ertesi gün de devam ediyor!  www.vitaminegitim.com’a ücretsiz olarak üye olan öğrenciler, 19-20 Mayıs tarihlerinde 2 gün boyunca, Vitamin’in “Sınırsız Konu Anlatımı” içeriği ile 3D canlandırma, interaktif etkinlik, deneyler ve uygulamaların tümünden yararlanabilecek.

0