Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2015-07-15T15:03:27+03:00
1)Felsefesözcük köken olarak Yunanca φιλοσοφία seviyorum, peşinden koşuyorum, arıyorum anlamına gelen "phileo" ve bilgi, bilgelik anlamına gelen "sophia" sözcüklerinden türeyen terimin işaret ettiği entelektüel faaliyet ve disiplin. "phileo"=sevgi "sophia"=bilgi veya bilmek kelimelerinden türemiştir. Philosophia=bilgelik arayışı, bilgiyi sevmek, bilgi severlik, araştırmak ve peşinde koşmak anlamlarına gelmektedir. Filozof da bilgeliğe ulaşmaya çalışankişidir.Olimpizm nedir?Aralarındaki yakınlığı anlamamız açısından önce Olimpiyat nedir ona bir bakalım hemen sonrasında Olimpizm'i inceleyelim? Olimpiyat; Her kıtadan sporcuların katıldığı, Dört yılda bir yapılan uluslarası spor organizasyonudur diye tanımlayabilirizOlimpizimse; Her kıtadan sporcuların bir araya gelip, barış ve kardeşlik duyguları içerisinde, sporun çoşkusunu yaşamalarını ilke edinen, vücut, zihin ve ruh niteliklerini dengeli bir şekilde birleştirmelerini sağlayan, bedene iradeye ve zihne özgü nitelikleri yücelterek dengeli bir biçimde bütünleştiren bu sayede birbirini anlayan ve saygı duyan insanların yer aldığı bir dünya yaratılması fikrini benimseten, spor olayının temel özelliklerinden hareketle, ortaya koyulmuş bir dünya görüşü ve bir yaşam anlayışıdır. Dahası Olimpizm bir yaşam felsefesidir.

2)Kış Olimpiyatları, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (UOK) tarafından organize edilen ve 4 yılda bir önceden seçilen bir şehirde yapılan spor oyunları organizasyonudur. Yaz oyunlarının aksine kayak ve buz hokeyi gibi kar ve buz üzerinde yapılmaya müsait sporları içerir.
Oyunlar 2002 yılında Salt Lake City'de (ABD) yapılmıştır. 2006 Torino (İtalya) Oyunları ise 10 Şubat 2006 tarihinde yapılan açılış töreni ile başlamış ve 17 gün boyunca süren müsabakalar sonunda sonuçlanmıştır.Oyunları 2010 yılında yapma hakkı IOC tarafından Kanada'nın Vancouver şehrine verilmiştir. 2014 yılında ise Kış Olimpiyatları Rusya'nın sayfiye şehri olan Soçi'de düzenlenecektir.
3)hepsi farklı branşlarla uğraşmaktadır.mesela Aslı Çakır atletizim branşında başarılıdır
0
2015-07-15T16:10:03+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Felsefe ;
 doğu ve batının klasik çağlarında evren ve insanla ilgili büyük soruları incelemiş, özellikle evrenin bir parçası olarak insan için bir yaşam biçimi oluşturmaya çalışmıştır.

Olimpizim :
Her kıtadan sporcuların bir araya gelip, barış ve kardeşlik duyguları içerisinde, sporun çoşkusunu yaşamalarını ilke edinen, vücut, zihin ve ruh niteliklerini dengeli bir şekilde birleştirmelerini sağlayan spor dalıdır.

KIŞ OLİMPİYATLARI ;

>>BUZ HOKEYİ
><BUZ KIZAĞI
><KAYAKLI KOŞU
>>BİATLON 

Başarılar..0