Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-24T21:53:13+02:00

Sepiciler, Türkiye’de dericiliğin henüz sanayi halinde olmadığı 1930 yılında İZMİR’in Basmane semtinde “Mehmet SEPİCİ Deri Boyahanesi” ünvanı ile kurulmuştur. Şapkalık deri ve meşin üretimi ile sektörde yerini alan Sepiciler’in gün geçtikçe büyümesi ve artan kapasitesi ile 1953 yılında “Mehmet SEPİCİ ve Oğulları Koll. Şti” ünvanını almıştır. İzmir’in o zamanki dericiler bölgesi olan Yeşildere’de henüz sektörün emek yoğun olarak çalıştığı o dönemlerde yeniden yapılanmıştır.

 

Sepicilerin Cumhuriyetimizin ilk yılları ile başlayan tarihçesi, sanayileşme süreci ile paralel olarak, organize sanayi bölgesi teşvik ve planlamalarının olmadığı 1970’li yıllarda optimum kuruluş yeri özellikleri itibariyle İzmir’in, Torbalı İlçesi, Çaybaşı Beldesi’nde SEPİCİLER ÇAYBAŞI DERİ SAN. VE TİC. A.Ş. ünvanı ile sektöründe öncü kuruluşlardan biri haline gelmiştir.

 

Köklü geçmişini, teknolojik büyüme süreci ile hızlandıran Sepiciler, günümüzde Torbalı’da 250 dönüm arazi üzerinde 50 bin metrekaresi kapalı alan olarak, büyükbaş, küçükbaş ve kösele üzerine entegre tesislerinde en modern teknolojiyi içeren makina alt yapısına sahiptir.

 

0