şuan bilgisayar öğretmenliği 2.sınıf 2.dönemindeyim ve Öğretim tasarımımı diye ders var dersin sınavı değilde sadece projesi var ödeve gelirsek ödev örneğin yaş gurubundan seçiyoruz işte 7-8-9 sınıflar futbol dersi yada matematik dersi bu bizim tercihimiz bu dersin yıllık planı analizleri,sonuç analizi işte sorular falan işte bu derse göre özellikleri var bende örnek projede var elimde yani örnek olması açısından hocanın nasıl bir şey istediği konusunda benim fazla biglim olmadığı açısından ve geniş kapsamlı olduğu için yapamadım yardım edebilirmisiniz

1

Cevaplar

2012-06-07T18:11:30+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Dersin Amacı MEB´in amaçları ve hedeflerini gerçekleştirmek için eğitim programları ile ilgili kavramları öğretmek, öğretim ve ders tasarımı ile ilgili kavramları anlamak,kavramak, analiz etmek, transfer etmek ve değerlendirmek. Dersin İçeriği Öğretim Tasarımı,Sistem Anlayışı Ve Jenerik Modellemenin Tanıtılması, ulusal ve yöresel İhtiyaç Ve Problem Analizi, Öğretim Ortamı Örgüt Organizasyon Analizi,Derslere yönelik Konu-İçerik Ve Görev Analizi, Öncelikli Koşulların Belirlenmesi, amaçlarının belirlenmesi, yazılması, Ölçme Ve Değerlendirme Kriterlerinin Belirlenmesi, 
Ve Ortama Uygun Hedef-İçerik Öğretim Materyali Seçimi Ve Geliştirilmesi, Sistem Tasarımı, ve diğer Modelleri Kullanarak Öğretimin ortamının Tasarlanması, Geliştirilmesi, Uygulanması Ve Değerlendirilmesi, Proje Yönetimi, Bilgi Yayılım Ve Dağılımının İncelenmesi.

 

Dersin Öğrenme Çıktıları Öğretim Yöntemleri Ölçme Yöntemleri 1) Eğitim programını anlar, kavrar ve analiz eder. Örnekler vererek açıklar. 1,2,3 A,B,C 2) Türkiyedeki ekonomik ve sosyal koşulları ve teknoloji ile arasındaki ilişkileri açıklar, değerlendirir. 1,2,3 A,B,C 3) Ulusal ve yöresel öğretim programlarını,planlama çalışmalarını ayırt eder. 1,2 A,B,C 4) Görsel ve işitsel medyanın kültür üzerindeki etkilerini saptar. 1,2 A,B,C 5) Öğretim tasarımı yapar. Dersleri içerik, amaç, yöntem ve tekniklerini ile açıklar. 1,2 A,B,C 6) Hedef ve amaçları değerlendirme kriterlerini oluşturur, bunlara yönelik ölçüm araçları geliştirir,ve değerlendirir. 4,14 A,B,C 7) Öğretim sistem tasarımı ve modellemeleri anlatır.
1 5 1