Cevaplar

2012-12-25T22:02:03+02:00
"İster baharda olalım ister yazda; kendimizi hiç yalnız hissetmeyiz bu cıvıl cıvıl şarkıyı duydukça. "İyi ki var şu sevimli hayvanlar" deriz içimizden. Düşünün bir kere, onlar olmasaydı ne kadar sessiz bir yer olurdu dünya ve biz ne kadar da yalnız olurduk!"

Bahar geldi ve geçiyor... Doğrusu bundan hiç şikayetim yok. Bilirsiniz, bahar geldiği zaman ağaçlar daha yeşil, çiçekler daha renkli, hayvanlar da daha sevimli olurlar. Bu yüzden dünya da daha bir güzeldir. Kuşlar cıvıldaşır, kuzular meleşir, kelebekler parlak benekli kanatlarıyla uçuşup dururlar.

Bir telaştır sürüp gider çevremizde. Küçücük serçeler bahar temizliğine kalkışırlar, kırlangıçlar döndükleri uzun yolculuk sonunda yeni bir yuva yapmaya çabalarlar, kış uykusundan uyanan hayvanlar; şöyle derin bir nefes alıp bahar havasını içlerine çekerler. Sokağımızdaki kediler kaygısızca oyunlar oynar ve elbette komşumuzun köpeği de daha çok havlar bizi görünce. Her şey cıvıl cıvıl bir şarkıya benzer böyle olunca.

İster baharda olalım ister yazda; kendimizi hiç yalnız hissetmeyiz bu cıvıl cıvıl şarkıyı duydukça. "İyi ki var şu sevimli hayvanlar" deriz içimizden. Düşünün bir kere, onlar olmasaydı ne kadar sessiz bir yer olurdu dünya ve biz ne kadar da yalnız olurduk! Balinaların su fışkırtmasına, ateş böceklerinin ışıklarına ve kanguruların ceplerinde sakladıkları yavrulara hayret etmezdik.

0
2012-12-25T22:05:23+02:00

HAYAT OLMAZDI İNSANLAR HAYVANLAR OLMASAYDI SÜTT ÜRNLERİ ET ÜEÜNLERİ YİYEMEZLERDİ AÇ KALIP ÖLEBİLİRLERDİ

0