Cevaplar

2012-12-25T22:28:59+02:00

Girit sarayları adadaki arkeolojik kazı çalışmaları sonucu ortaya çıkarılmış en önemli en bilinen yapı türleridir. Bu saraylar, arkeologlar tarafından gün yüzüne çıkarılan pek çok belgenin söylediklerine göre yönetim işlerinin hâlledildiği noktalardı. Bugüne dek adada bulunan ve toprak altından çıkartılan her bir sarayın kendine özel bir özelliği vardır ve hiçbiri birbirine benzememektedir. Ancak kendilerini diğer yapılardan ayıran ortak özelliklere de sahiplerdir. Her bir saray, iç ve dış merdivenler ile ulaşılabilecek çokkatlı yapılardır. Sarayları oluşturan ögeler arasında kuyular, çok büyük kolonlar, depo ve kilerler ile geniş avlular da vardır.

1 1 1
En İyi Cevap!
2012-12-25T22:34:08+02:00

Girit Medeniyetinden kalma en büyük eser Knossos Sarayıdır.

 

  Silvio Berlusconi'nin kazandığı 1994 genel seçimlerinden sonra İtalya siyasi tarihinde MSI ilk kez bir kabinede dört bakanlık elde etti. Bu büyük başarıya rağmen Fini doğrudan bir bakanlık görevi almadı.

Fini'nin liderliğindeki İtalyan Sosyal Hareketi 1990'lar boyunca neo-faşist ideolojisinden uzaklaşarak giderek geleneksel muhafazakar bir partiye dönüştü. Ocak 1995'te, Fiuggi'de yapılan kongrede kısa süre önce kapanan Hıristiyan Demokrasi'nin muhafazakar unsurlarının İtalyan Sosyal Hareketi'ne katılmasıyla Ulusal İttifak adlı yeni bir siyasi oluşum ortaya çıktı. Partinin kesin bir dille eski neo-faşist çizgisinden kopması bazı önemli MSI üyelerinin partiden ayrılmasına neden oldu.

2 5 2