Cevaplar

2016-12-26T12:03:06+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Hz. Muhammed, küçük yaşlarından beri güvenilirliği ile tanınmış, bu nedenle kendisine güvenilir Muhammed anlamına gelen Muhammed-ül-Emin denilmiştir.

İnsanlar problemleri olduğunda önce ona danışır, onun verdiği kararlara büyük saygı ve güven duyarlardı. Herkese adil davranması ile bilinirdi. Verdiği sözü mutlaka yerine getirir, herhangi birinin canına ya da malına zarar vermekten kaçınırdı.

Hz.Muhammed bir gün Medine çarşısında gezerken, buğday çuvalına elini daldırıp, altının nemli üstünün kuru olduğunu farketti. Nedenini sorduğunda, satıcı bunun yağmurdan kaynaklandığını söyledi. Bunun üzerine Hz.Muhammed "Bizi aldatan bizden değildir." dedi.

"Lekad kâne lekum fî resûlillâhi usvetun hasenetun limen kâne yercûllâhe vel yevmel âhıra ve zekerallâhe kesîrâ." (Ahzab, 21)
"Andolsun, Allah'ın Resûlünde sizin için; Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah'ı çok zikredenler için güzel bir örnek vardır."

0