Cevaplar

2012-12-26T16:58:47+02:00
Bu gazete basılmış ve dağıtılmışsa, sizler bu yazıyı okuyorsanız, kıyamet henüz kopmamış demektir. An itibariyle dünyanın sonu gelmemişse, Mayalara dayandırılan, yaşayan Mayalar bunu saçma bulsa da, Sümer kozmolojisiyle örülen ve batıl Hıristiyan inançlarıyla zenginleştirilen 21 Aralık 2012 kehaneti yanlış çıkmış demektir. Doğrusu bu, yanlış çıkan ilk kıyamet kehaneti değil ve muhtemelen sonuncusu da olmayacak. Bugünkü bilgilerimize göre ilk kıyamet kehaneti milattan önce 634 yılında Romalılar tarafından yapıldı. Onu özellikle Hıristiyanlığın farklı mezhep ve kollara ayrılmasından sonra ortaya çıkan yüzlerce kehanet takip etti. Kapitalizm, sanayi devrimi, rasyonalizm gibi gelişmeler kehanet geleneğini sona erdirmedi, sadece dünyanın sonunu getireceği düşünülen şeyleri daha 'bilimsel' hale getirdi. İşin içine kuyruklu yıldızlar, bilgisayarlar vs. girdi. Aman, ne işimiz var bu saçmalıklarla demeyin. Günlerdir bu konuyla yatıp kalkıyoruz. Haftalardır hemen her gün bir gazetede konuyla ilgili haberler yayımlanıyor. İrili ufaklı birçok televizyon kanalında 'kıyamet' temalı onlarca program yapıldı. Sümer uzmanları, Maya uzmanları, astrologlar, astronomlar, hatta din adamları yorulmak bilmeksizin bunu tartıştı. İşin doğrusu, rating canavarlarına iyi 1999
Ağustos Nostradamus Kehaneti. 
Kehanet denince akla ilk gelen isimlerden biri 16. yüzyılda yaşayan Nostaradamus'tur. Kehanetler isimli bir kitap bile yazmıştır. Bu kahinin takipçileri günümüzde bile ondan kalan metinleri didik didik ederek, 100 farklı şekilde yorumlayarak kehanet avcılığı yapmaya devam ediyor. Bunlara göre Nostradamus, 1999'uncu yılın yedinci ayında kıyametin kopacağını yazmıştı. Büyük Terör Kralı gökten inerek dünyanın sonunu getirecekti. Kıral henüz gelmedi. Geldiyse bile biz görmedik. 

2000
1Ocak, Dijital Kıyamet. 
Y2K Miti adı verilen bu iddiaya göre 1900'lü yıllarda yapıldıkları için bilgisayarlar 1900 ile 2000 arasındaki farkı anlamayacak ve her şey birbirine karışacaktı. Birçok kimseler 1 Ocak 2000 tarihinde bilgisayarların çalışmayı bırakacağını ve dijital çağın sonuna gelineceğini iddia ettiler. Nükleer felaketler ortaya çıkabilir, teknoloji kendini imha edebilirdi. Silah satışları arttı ve teknoloji sonrası dünya için hazırlık yapanlar oldu. O zaman gerçekleşmedi ama bu teori güncelliğini koruyor. 

Harold Camping: Siz görmediniz ama koptu 
Amerikalı vaiz Harold Camping son dönemin ünlü kıyamet tellallarından. Family Radio'nun sahibi Camping son kehanetini 21 Mayıs 2011 olarak yapmıştı. Sahibi olduğu radyodan aralıksız yayın yaparak ve bilboardlara afişler astırarak milyonlarca dolar bağış topladı. Camping, 21 Mayıs'tan sonra günlerce ortadan kayboldu. Kendisini evine girerken yakalayan bir muhabire 'bunun karmaşık bir konu olduğunu ve düşünmesi gerektiğini' söyledi. Kendini toplayınca yeni bir açıklama yaparak 'aslında ruhsal kıyametin gerçekleştiğini ve insanların bunu göremediğini, fiziksel kıyametin de beş ay sonra yani 21 Ekim'de gerçekleşeceğini söyledi. 
     
0
2012-12-26T17:26:04+02:00

Sümer, Sümerliler, M.Ö. 3500 – M.Ö. 2000 yılları arasında Güney Irak’ta (Mezopotamya) yerleşik olan, medeniyetin beşiği olarak bilinen coğrafi bölge ve medeniyet.

Mezopotamya’da ortaya çıkan sayısız medeniyetin temelini Sümerliler atmıştır. Ayrıca yazı ve astronomi de ilk kez Mezopotamya’da Sümerlilerde ortaya çıkmıştır.[1] Genel kanı Sümerlilerin çağdaşı olan halklarla yakın etkileşimi sonucu benzerliklerin olduğu yönünded

0