Cevaplar

En İyi Cevap!
  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-26T17:08:27+02:00

Okullar kapanmıştı. Ceren çok heyecanlıydı. Çünkü yazlıklarına gideceklerdi. Ceren artık denize girebilecek, bol bol yüzüp arkadaşlarıyla birlikte kumdan kuleler yapabilecekti. Ceren yazlıktaki arkadaşlarını çok özlemişti. Ceren ve ailesi erkenden uyandılar. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra yola çıktılar. Akşam olduğunda yazlık evlerine gelmişlerdi. Ceren artık çok mutluydu. Hemen arabadan indi ve bahçedeki salıncağa koştu. Biraz sallandıktan sonra içeri girdi. Annesinin hazırladığı yemeklerden yedi. Çok yorulmuştu odasına gitti yatağına yatar yatmaz uykuya daldı.
Sabah erkenden uyandı. Hava çok güzeldi. Hemen üzerini giydi ve bahçeye koştu. Annesinin hazırladığı kahvaltıyı yaptıktan sonra odasına koşup mayosunu, havlusunu, terliklerini ve kovalarını aldı. Artık ceren denize gitmek için hazırdı. Ceren ve annesi denize gittiler. Havlularını serdiler. Denizde yüzdükten sonra dışarı çıkıp güneşlenmeye başladılar. Daha sonra yanlarına Can ve annesi geldiler. Biraz sohbet ettikten sonra kumdan kale yapmaya başladılar. Bu sırada Ceren bir taş buldu. Can bu duruma çok şaşırdı ne kadar güzel Ceren dedi. Can neden ben taş bulamıyorum? Deyince bak aklıma bir fikir geldi Can. İstersen seninle beraber taş arayalım. Hem bulduğumuz taşları toplarız dedi. Can bunu kabul etti. Beraber taş aramaya başladılar. Bir sürü taş topladılar. Beraber denize girdiler. Oyunlar oynadılar. Günleri çok güzel geçiyordu Cerenin. Ama artık ayrılma vakti gelmişti. Çünkü artık okullar açılacaktı ve herkesin evine dönmesi gerekti. Can ve Ceren vedalaşarak ayrıldılar. Ceren güzel bir tatil geçirmişti.
Okullar açıldı. Ceren büyük bir sevinçle okula gitti. Okula giderken topladığı taşları yanında götürmüştü. Öğretmenleri onları karşıladı. Herkese yaz tatili boyunca neler yaptığını soruyordu. Sıra Ceren’e gelmişti. Ceren denize girdiğini, oyunlar oynadığını, taşlar topladığını anlattı. Topladığı taşları öğretmenine ve arkadaşlarına gösterdi. Öğretmeni Ceren aferin sana. Ne kadar da iyi yapmışsın. Ceren öğretmenim bu taşlardan ne yapabiliriz? Dedi. Öğretmeni istersen her arkadaşına bir tane taş verebilirsin ve onları boyayıp annelerinize hediye götürebilirsiniz dedi. Ceren bunu kabul etti. Öğretmenlerinin yardımıyla bütün arkadaşları taşlarını boyadı. Annelerine hediye götürdüler. Bütün arkadaşları çok sevinmişti. Hepsi Ceren’e teşekkür etti. Akşam olunca bütün çocuklar hediyelerini annelerine verdi. Anneleri çok şaşırmıştı. Bütün anneler önce çocuklarına sonra Ceren’e teşekkür ettiler ve hediyelerini saklayacaklarını söyleyip onları öptüler.

2 5 2