Cevaplar

2012-12-26T17:39:00+02:00

DOĞAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA KESİNLİKLE DÜNYANIN YER VE YER ALTI ZENGİNLİ

1 1 1
2012-12-26T17:39:40+02:00
Türkiye’nin dünyada dengeleri değiştirecek kadar uranyum gibi değerli madenler ve petrol zengini bir ülke olduğunu ben değil, dünyanın en büyük petrol ve altın şirketleri söylüyor. Hurafe diyenlere şunu sormak lazım. Eğer petrol yoksa neden Türk şirketlerin e petrol ve doğalgaz arama izni verilmiyor ve neden Güneydoğu’nu n en önemli petrol bölgelerinde arama izni yabancılara 25-30 yıl gibi abartılı sürelerle veriliyor. Sınırımızdan 3 km ileride Suriye doğalgaz zengini, ama bizim kurumlara sorarsanız “Bizde yok ya da rezerv az!” diyorlar. Cudi dağlarında yaz aylarında kayaların asından petrol fışkırmasına karşın “Çok az, yetmez” diyorlar; ama sınırımızdan 3 km ileride Kürdistan’ın müstakbel lideri Barzani zengin yataklardan göstere göstere petrol çıkartmaya başladı. Hem de TPAO ile ortak olarak. Ama aynı TPAO sınırın bizden tarafında petrol arayamıyor. Neden, çünkü ABD şirketlerin e “Çıkartılm amak” üzere ruhsat verilmiş. Yabancılar 50 yılda bu petrolü çoktan çıkarması gerekmez mi? Eğer 50 yıldır bulamadılarsa ve petrol yok ise neden bu şirketleri sahalardan defetmek yerine 1 yıl önce verildiği arama ruhsatları 25 yıl daha uzatılıyor ya da kitabına uydurulup yenisi veriliyor. 
Aynı şekilde Türkiye dünyanın en zengin altın rezervlerine sahip. Eğer değil ise Dünyanın en büyük altın şirketleri neden İzmir, Ödemiş, ve Doğu Karadeniz’de ruhsat kesmedik yer bırakmadılar . Bir Türk olarak gidin Doğu Karadeniz’de altın ruhsatı kestirecek bir metrekare yer bulamazsınız. Ama ortada ne çıkartan var ne de altın yok!. Bergama’da oynanan oyunu da bu millete resmen yedirdiler. Altının çıkmasını istemeyen bu büyük şirketler, bazı sahaları Türklerin eline verdi ve yine para karşılığı 50 kişiyi sokağa döküp siyanür kullanıldığı gerekçesiyle üretemi resmen durdurdular. Amaç zaten Türkiye’de petrol gibi altının da üretimini engellemek. Amaçları altını çıkartmak olsa bu sahalarda arama yaparlardı. Örneğin dünyanın en önemli hazinelerinden Karun hazineleri Ödemiş’te bulunmuştur. Medeniyetler yüzyıllarca burada altın ürettiler. Gömülerden hala altın çıkıyor. Bu altın başka bir yerden gelmedi ki. Osmanlı’nın Reşat ve Hamit altınları da burada üretilip basılıyordu. Ödemiş Bozdağlardaki tüneller hala duruyor; hatta Osmanlı damgalı mumlar bile duruyor. Buradan alınan ve bağımsız analizcilerin “Yüksek miktarda altın var” dediği numuneleri, telefon numarası aldıktan sonra analiz eden Ankara’daki MTA “içinde sıfır altın var” raporu verirken, rapordan iki gün önce yabancı şirketlerin temsilcileri kayıt için verilen bu gizli telefon numaralarından arayıp açıkça ortaklık teklif etmeleri ne anlama geliyor siz karar verin. 
Enerji bakanlığının anlaşılamayacak kadar uzun sürelerle arama ruhsatı verdiği, ama hiç arama yapmayan, yapanı da engelleyen Rio Tinto, Eurogold’un yanı sıra İtalyan ve Kanada şirketlerin e “Ruhsatı aldınız ya çıkartın ya da defolun gidin, vatan evlatları bunu çıkartır…” diyecek babayiğit bir yönetici çıkmadı, çıkamaz da çünkü bu kadar uzun süre arama ruhsatı vermek zaten ihanetin en büyüğü. Çok ilginçtir ki, TSK bile bu konuda tamamen ilgisiz…
Bu şirketler bir iki yılda eğer isterse dünyayı çıkartacak güçte ama bir kazma bile vurulmuyor. Vuranı da bezdiriyorlar. Ne oldu da Türkiye’de altın üretimi durdu? Yunan ordusu önce Ödemiş’e boşuna mı gönderildi? Binlerce yıl siyanür mü kullanıldı. 
Türkiye her yıl yaklaşık 200 ton siyanür ithal ediyor. Altın üretim sahalarında kullanılan siyanür bir ton kadar, peki 199 ton siyanür ne oluyor, bunu soran yok! Tonlarca siyanür Kapalı Çarşı ve benzeri yerlerdeki atölyelerde kullanılıyor, atık su borularıyla da denize ve akarsulara veriliyor. Kimse bundan şikayetçi değil. Millet televole ve haftanın donu programları ile felç edilmiş durumda. Bize sömürge muamelesi yapıp uyuşturuyorlar . Bu altın ve petrol çıktığı anda dünyanın şu anda 20. büyük ekonomisi olan Türkiye’nin AB ve ABD’ye nasıl kök söktüreceğin i herkes biliyor. Dünyanın en değerli uranyum, osmiyum, renyum, rodyum, titanyum ve iridyum madenleri ile kaplı Ödemiş-Bozdağ, Salihli, Yatağan ve Cudi dağları’nı da bu zenginliğin üzerine eklerseniz ülkemiz üzerinde oynanan oyunları ve işbirlikçi iktidarı daha iyi anlarsınız. Share __________________

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir."-Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.
 
1 1 1