Cevaplar

2012-12-27T12:57:53+02:00

Aralık ayının başından itibaren, telaşlı, tatlı bir heyacan sarar hepimizi. Yeni başlayan her şey gibi yeni başlayacak yıl da kalbimizin hızlı çarpmasına neden olur.Yeni bir yıl başlarken: Biten yıl neler yaptığımızı, neler öğrendiğimizi gözden geçiririz. Çevremize yararlı olup olmadığımızı, zamanımızı iyi kullanıp kullanmadığımızı düşünürüz.


Her yıl; yeni atılımlar, yeni umutlar, kısaca yenilikler yılıdır. İnsanlık her yeni yılda tarihini yeni başarılar, yeni buluşlar, her alanda ilerlemelerle zenginleştirir.Bizim de bu hızlı gidişe ayak uydurmamız, yeni yılda daha çok çalışarak daha başarılı olmamız gerekir. Zamanı yapamayacağımız şeyleri istemekle geçirdiğimiz söylenir. Oysa gücümüz tüm zamanları zorlar. Yeter ki kendimize ve dostlarımızın gücüne inanalım. Yeni yılda inancımızı pekiştirelim ve mutlu olmaya çalışalım.


Her yılbaşında yakınlarımızın, arkadaşlarımızın yeni yılını kutlarız. Yeni yılın başarılı, verimli olmasını dileriz.Yine bir yıl başı geldi, bu yıl başı sevdiklerinizle birlikte mutlu huzurlu bir yıla başlangıç yapmanızı ve tüm yılınızın aynı güzellikte geçmesini diliyorum.

Yeni yılınız kutlu olsun..

0
2012-12-27T13:05:51+02:00

 

“Yeni yıl geliyor” değildir benim için.

“bir yıl bitiyor”dur daha ziyade.

O sebeple sevmem ben yılın bu zamanlarını.

Yeni yıl coşkusu diye bişey hissetmem.

31 aralık 2006 gecesi yatmamla, 01 ocak 2007 sabahı kalkmam arasında bir değişiklik olmamıştır zira. Aynı hayat, aynı ben, aynı para, aynı bilgi, aynı bakış açıcı, aynı ev, aynı iş, aynı hayat kısacası.

Eeee... niye seviniyorum ben tarih atarken bir rakamı farklı yazıcam diye?

Değişiklikse istediğim, “kendime yeni bir ben lazım” sa eğer, niye yılın bitmesini bekliyorum. O kadar mı çok vaktim.

Yok değilse, zaten memnunduysam herşeyden, 2007’den ne medet umuyorum?

Diyelim 2006 rezaletti, başıma gelmedik melanet kalmadı. Eeee.. 2006 kapısı diye bişey mi var, uğursuzlukların yüzüne kapıyı kapatıcam, bu yana geçemiycekler mi? Oh kurtuldum mu diycem.

1 5 1