Cevaplar

2012-12-27T19:07:51+02:00

Sevgi, sözlüklerde “İnsanı bir şeye ya da bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu” olarak tanımlanırsa da, bu tanımın yetersiz ve yüzeysel olduğunu söyleyen birçok yazar, sevginin tam anlamıyla tanımlanamayacağını düşünmektedir

0
  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-27T19:07:54+02:00
Sevgi Asla Son Bulmaz Sevgi herşeye katlanır, sevgi herşeye inanır, sevgi herşeyi umut eder, sevgi herşeye dayanır.Sevgi sabırlıdır, sevgi şevkatlidir,sevgi herşeyin üstesinden gelir,  sevgi kıskanmaz, sevgi övünmez, sevgi böbürlenmez. Sevgi kaba davranmaz, incilir ama incitmez, sevgi kendi çıkarını aramaz, sevgi kolay kolay öfkelenmez, sevgi kötülüğün hesabını tutmaz, sevgi haksızlığa sevinmez, gerçek olanla sevinir. Sevgi asla son bulmaz. Kalıcı olan üç şey vardır ; iman, umut, sevgi. Bunları en üstünüde sevgidir. Sevgi uçsuz bucaksız, sonsuzdur.
Rabbine duyduğu sevgi, Eşinin, sevdiğinin sevgisi, anne baba sevgisi, evlat sevgisi, bacı kardeş sevgisi, hayvan doğa sevgisi, tuttuğu takım sevgisi , vatan sevgisi, bu sevgiler saymakla bitmez çünkü içinde merhamet taşıyan herkes sever, sevmesini bilir ve sevdiği her ne ise ona sahip çıkar , korumayı ilke edinir zarar gelmesin diye.
Ama bunları yapabilmek için önce insan kendini sevmeli ki, sonra da başkalarını sevebilsin.
0