Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-28T14:24:11+02:00
Süreli Yayınlar

Genel Bilgiler

  Süreli Yayınlar Salonu kütüphanemizin 1. katında yer almaktadır. Salon 2 ayrı bölüm olarak düzenlenmiştir. Birinci bölüm son yılın dergilerine ayrılmıştır. İkinci bölümde ise geriye dönük olarak dergilerin eski sayıları ciltli halde raflardaki yerini almıştır. Araştırmacılarımıza kolaylık sağlaması açısından her iki bölümde de dergiler, dergi adına göre alfabetik olarak açık raf sistemiyle yerleştirilmiştir. 
   Abone olunan tüm yerli ve yabancı süreli yayınların takibi, kaydı ve birim kütüphanelere gönderilmesi işlemi Süreli Yayınlar bölümünce yapılmaktadır. Süreli Yayınlar Bölümü Merkez Kütüphane’nin diğer bölümleri gibi dışarıdan gelen okuyuculara da hizmet vermektedir. Süreli Yayınlar kütüphane dışına ödünç verilmemektedir. Kullanıcılar dergileri kütüphane içinde okuyabilir veya 2. katta bulunan fotokopi hizmetinden yararlanarak istedikleri sayfaların fotokopilerini çektirebilirler. 
   Süreli Yayınlar kataloğunda 1700'ün üzerinde kayıtlı dergi bulunmaktadır. Bu dergilerden birkısmı birim kütüphanelerine gönderilmektedir. Merkez Kütüphaneye ait dergilerden basılı aboneliği devam edenler olduğu gibi, basılı aboneliği kesilerek elektronik olarak takip edilenler de vardır. Bunun yanı sıra, onbinlerce dergiye de veri tabanlarından erişilebilmektedir.
   

1 4 1