Cevaplar

2012-12-28T08:00:40+02:00

bn uzalan ve kısalan bir cetvel yapmayı düşünüyorum ama nasıl yapıcağımı belirlediğimde sana söylerim cnm :)

0
2012-12-28T08:07:33+02:00

Seiko-Epson, ‘elektronik kağıt’ olarak adlandırılan katlanabilir esnek görüntü teknolojilerinin 2010’dan önce ticarileşeceğini savunuyor. Bunlar arasında, duvara yapıştırılan ve sonda soyularak çıkarılan esnek televizyon ekranı da bulunuyor. Seiko-Epson ArGe direktörü Tatsuya Shimoda, elektronik kağıdın gelecekte dergi ve magazinlerde kullanılacağını öne sürdü. Seiko-Epson kendi geliştirdiği elektronik kağıdı 5 yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor

Pentagon Robot Asker yaptı

Foster Miller adlı teknoloji şirketi, Irak’ta görev yapabilecek yeni bir robot-asker modeli geliştirdiğini açıkladı. Robot-asker Talon, her türlü zeminde yol alabiliyor Xerox'un, Fransa Grenoble'daki AR-GE merkezinde bilimadamları, kameralı cep telefonlarının aynı zamanda taşınabilir bir doküman tarayıcı olarak da çalışmasını sağlayacak yeni bir teknoloji geliştirdiler.

Microsoft 64 Bit.için RC1 yayınladı
Microsoft, Windows XP ve Windows Server 2003’e 64 bit desteği için Release Candidate 1 hazır. 64-bit desteği Mart ortasında çıkacak. NTVMSNBC-Teknoloji Servisi’ne konuşan Microsoft Sunucu Ürün Müdürü Tolga Keser, 64 bit için ikinci Release Candidate RC2’nin Şubat başında, ürünün ise Mart ayı içinde çıkarılacağını ifade etti.

Toshiba Hd Dvd'ye Geçiyor
Toshiba ve Memory tech, mevcut ve yeni kuşak DVD standartlarına uygun çift yüzlü yeni bir DVD çıkardı. Çift yüzlü diskin, yeni kuşak HD DVD standartına geçişi kolaylaştıracağı belirtiliyor. Japon elektronik devi Toshiba’nın yeni çift yüzlü DVD’si hem mevcut makinelerde hem de gelecek yıl çıkacak HD DVD makinelerinde çalabilecek. Böylece kullanıcılar yeni bir DVD çalar almak mecburiyetinde kalmayacaklar.

0