Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-28T19:10:41+02:00

Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanların yuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar uzun ot ve çalıklarda yaşar.Tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

Ayrıca, bazı türlerin kulakları oldukça iyi duymaktadır. Her türlü sese şaşkınlıkla tepki vermektedirler. Bu yüzden kendi türünden ya da başka canlıların yaklaşması durumunda yabanî tavşanlar irkilirler.

3 2 3
2012-12-28T19:11:02+02:00

Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanlarınyuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar, uzun ot ve çalıklarda yaşar tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

Tavşan yakalanması kolay bir hayvandır. Hızlı koşmasına rağmen zayıf noktası vardır. gözüne kuvvetli bir ışıktutulduğunda tavşan yerinden oynayamaz. Bu yüzden avcılar s ilah kullanmak yerine daha insancıl yöntemleri kullanmaya başlamışlardır.

okyanusya hariç tüm dünyada yerlidir. Okyanusyaya gelişleri yerli memeliler için büyük bir tehdit oluşturur Kemirgen memelilerden bir hayvan .Kulakları uzun, ön ayakları arka ayaklarından kısa, çak hızlı koşan, ürkek bir hayvandır. Eti lezzetlidir. Bir kır hayvanıdır ve kedi büyüklüğündedir. Avcıların, en çok avladıkları hayvanlardan biridir.

2 1 2