Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-29T16:36:42+02:00

Robot Titan öğrencilere şov yaptı 
Ünlü robot Titan, Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde gazeteciler için özel bir show yaptı. 

Titan'ın gösterisi öncesinde, Bilim Kolejinin ilköğretim 2'nci ve 3'üncü sınıflarında okuyan öğrenciler, yüzlerine taktıkları Titan maskeleriyle etkinlik mekanına geldi. 
Daha sonra özel bir araçla gösteri yapacağı alana getirilen Robot Titan, çocukların meraklı bakışları ve çığlıkları arasında önce kısa bir süre konuştu, ardından da "What a Wonderfull World" adlı şarkıyı söyleyerek gösteriye devam etti. 

Titan'ın ani hareketleri karşısında çığlıklarına hakim olamayan küçük öğrenciler, robotun geğirmesi ve ardından da gaz çıkarmasına ise kahkahalarla güldüler. 

Titan'ın, gösteri sırasında gözlerinden izleyicilerin üzerine su fışkırtması, çocukların bir yandan gülmeleri bir yandan çığlıklar atarak kaçışmalarına neden olurken, onların bu tepkilerine de bu kez Robot Titan kahkahalarıyla karşılık verdi. 
Robot Titan'ın özellikleri 

Gazeteciler için yaklaşık 20 dakikalık bir gösteri sunan Titan, bir ara da dans etti. Eni 1,5, boyu 2,5 metreye varan dev robot Titan, tam 150 kilo ağırlığında. 

Birçok reklamda rol almasının yanı sıra İngiliz kanallarının önemli şov programlarında ilginç performansıyla da tanındığı belirtilen Robot Titan, bugünden itibaren her gün Antares alışveriş merkezinde 16.00, 18.00 ve 20.00 saatlerinde günde 3 kez gösteri yapacak. 

4 yılda tamamlandı 
Judge Read adlı çizgi romandan esinlenerek yaptığı robot Hammerstein'den sonra ileri teknoloji ile donatılmış son robotu olan Titan'ı tasarlayan Nik Fielding, hak ettiği ününü bu dev robotla kazandı. 

İki kişi tarafından 4 yılda tamamlanan robot Titan'a teknolojinin son yenilikleri günü gününe eklendi. Yaratıcısı Nik Fielding ile birlikte Ankara'ya gelen Robot Titan'ın, Türkiye'den sonra Filipinler'de de gösteri yapacağı belirtildi.

0
2012-12-29T16:37:02+02:00

iş yapanları çıktı................................

0