Cevaplar

2012-12-29T18:07:26+02:00

değisik değişik yazılmış ne demek istiyosum

0
2012-12-29T18:08:19+02:00
u yerkürede değişik hallerde bulunur: su buharı, (bulutlar), su (denizler, göller), buzkar, dolu, buzullar) gibi. Susürekli olarak su döngüsü olarak bilinen döngü içinde değişik fiziksel hallere dönüşür. ( Yağışın insanlık ve tarım için öneminden dolayı, değişik biçimlerine farklı isimler verilmiştir: çoğu ülkede genel ismi yağmur'dur, dolu, kar, sis ve çiy diğer örneklerdir. Uygun şartlar oluştuğunda, havadaki su damlacıkları güneş ışığını kırarak, gökkuşağı oluştururlar.


Temel olarak, su akışı, nehirler ve tarım için su ihtiyacı gibi, insanlık tarihinde büyük roller oynamıştır. Nehirler ve denizler, ticaret ve ulaşım için elverişli yollar sunmuştur. Su akışı, erozyon etkisi ile çevrenin şekillenmesinde büyük roller oynayarak, vadiler ve deltalar oluşmasını sağlamış ve insanların yerleşimine uygun arazi ve alanlar meydana getirmiştir.


Su aynı zamanda zemine nüfuz ederek, yer altına doğru iner. Bu yeraltı suları daha sonra tekrar yüzeye çıkarak doğal kaynaklar, sıcak su kaynakları ve gayzerler oluşturur. Yeraltı suları, aynı zamanda ambalajlanarak maden suyu olarak satılmaktadır.


Su, kendi içinde farklı maddelerin koku ve tadlarını barındırabilir. Bu nedenle, insan ve hayvanların, suyun içilebilirliğini anlamak için duyuları gelişmiştir. Hayvanlar genel olarak, tuzlu deniz suyunun ve bataklık suyunun tadından hoşlanmaz, dağlardan veya yeraltından gelen saf kaynak sularını ararlar. Kaynak suyu veya mineral su diye bilinen tat, aslında suyun içinde çözülmüş olan minerallerin tadıdır. Saf su (H2O), tatsızdır. Bu yüzden, kaynak veya mineral suyunun saflığı diye bilinen şey, suyun içinde zararlı (toksik) maddeler, kir, toz veya mikrobik organizmalar olmadığını belirtir.
 Cevapla       + Yorum Yaz+   « Önceki konu | Sonraki konu »
Suyun Halleri - Suyun Halleri Nelerdir konusunu değerlendirin.
5 üzerinden 2,75 | Toplam: 12 kişi oy verdi. 

 Harika  Güzel  Orta  Basit  Kötü 

İlginizi Çekebilecek Konular Maddenin Halleri Nelerdir? Yazar: ARWEN Kategori: Soru - Cevap Forumu Cevaplar: 0 Son Mesaj: 18-11-2011, 09:49 İngilizcede Fiilin Halleri Nelerdir? Yazar: misafir Kategori: Soru - Cevap Forumu Cevaplar: 1 Son Mesaj: 02-11-2011, 23:14 Suyun Özellikleri - Suyun Özellikleri Nelerdir Yazar: ARWEN Kategori: Nedir? Cevaplar: 0 Son Mesaj: 20-01-2010, 00:46 Suyun Özellikleri - Suyun Özellikleri Nelerdir Yazar: ARWEN Kategori: Nedir? Cevaplar: 0 Son Mesaj: 20-01-2010, 00:41 Bizimkilerin Ev Halleri - Pc Başındaki Halleri Yazar: S€ssiz P€ri Kategori: Bizimkiler Grubunun Maceraları Cevaplar: 9 Son Mesaj: 28-01-2009, 02:10 Bu Konu için Etiketler suyun halleri hakkında bilgi, suyun özellikleri   Güncel - Tüm Yönleriyle Windows 8 
- Bilgisayarınızı Hızlandırın 
- Bilgisayarın Parçaları 
- Teknoloji Tasarım İcatları 
- Bearshare İndir, Kur ve Kullan 
- Windows 7 Dns Ayarları 
- Hastane Randevusu 
- Fasulyenin Çimlenmesi   Editörün Seçimi Harika Web Siteleri Yapmaya Ne Dersiniz?

  Media  
2013 Adidas Topuklu Ayakkabı Modelleri...

 
Dünya'nın En Pahalı Arabaları...

 
Yann Frisch'ın El Çabukluğuna İnanamayacaksınız!...

 
Gerçek Yüzleri Çok Farklı...

  Makaleler *  Killing Them Softly *  Excel Dosyalarını Onarma *  Hobbit: Beklenmedik Yolculuk *  BlackBerry L Yakında Raflarda *  Matrix'te Yaşıyor Olabiliriz! *  Harika Web Siteleri Yapmaya... *  Doların Üzerindeki...   Editörün Seçimi 2 Anakart Seçimi Nasıl Yapılır?

     -- vB4 Default Style-- Aggresif   -- Default Mobile Style  

2 4 2