Cevaplar

2012-12-29T20:17:10+02:00
SaĞlik & Spor 

Sağlıklı olmak insan mutluluğunun en öncelikli parçasıdır. Sağlıklı olmadığımızda yaşam kalitemizde düşüş olduğunu ve hatattan yeterinde zevk alamadığımızı hisederiz. Sağlık genellikle kendiliğinden var olan bir durum olarak algılanır. Oysa ki sağlığımızı korumak için çaba göstermemiz gerekmektedir. 
Sağlıklı bir yaşam için alınması gereken önlemlerin pek çoğu günlük yaşamımızda uygulamamız gereken küçük ve kolay çabalardan oluşur. Nerede olursa olsun günlük yaşamı düzenleyen bazı temel kuralların bilinerek uygulanması sağlığın korunmasını ve diğer bireylerle paylaştığımız yaşamı kolaylaştırır. Bu kurallardan en önemli bazıları temizlik sağlıklı beslenme bedensel ve zihinsel çalışma düzenli yaşam sigara alkol uyarıcı ve uyuşturucu maddelerden uzak durmakazalardan korunma sorunlarla başa çıkmada doğru ve uygun yöntemler kullanmadır. Spor ise bir çok derde deva...
Spor yapan çocuklar enerjilerini sporla boşalttıkları için dersin başına oturduklarında daha verimli çalışır ve boşa vakit geçirmezler. Yaşıtlarına göre daha az hastalıklara yakalanır ayrıcadaha çabuk iyileşir. Takım ruhuna sahip oldukları için de yalnızlık hissetmez ve kendilerini dinleyecek bol zamanları kalır. Gençlik döneminde de bu çağın dinamizmini sporla değerlendirdikleri için alkol ve sigaradan uzak kalırlar. Gençliğin aşırı heyecanını spora aktarmakolaylara yaklaşımlarda daha serinkanlı olmayı sağlar. Aynı zamanda gençler için çok gerekli olan kendine güven duygusu ve ifade yeteneği artar. Yediklerine içtiklerine ve uykularına dikkat ettikleri için de iyi beslenir.
0
2012-12-29T21:00:14+02:00
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN 30 ÖNERİ : Hekimce.com arkadaşım buradan bakabilirsin önemli bilgiler var
0