!!!!!!!! LÜTFEN DÜZGÜN ÇEVİRİN(TRANSLATE OLMASIN) !!!!!!!!!

Santa Claus has decided to get with the times and make several key changes to how he operates. Press reports say he will start to incorporate the latest technology in the manufacture and delivery of his gifts and create better working conditions for his reindeers and elves. He will also concentrate on getting in better shape and trimming his bulging waistline. Santa has come under increasing pressure from Internet stores in recent years and is finding it increasingly difficult to compete. Many children are sending their Christmas wish lists to sites like Amazon.com instead of writing to him. His workshop has also struggled to keep up with the latest cutting-edge production methods used in digital toys and games.

Santa's nine reindeer and group of elves will now all work considerably fewer hours. There have been concerns for centuries about making them work non-stop over the Christmas period and fly around the world all night. The elves will now oversee a brand-new, state-of-the-art, gift-making facility at Santa's workshop. This will reduce their working load to just one hour a day. In another technological revolution, Santa's sleigh will be powered by a new environmentally-friendly fuel. Animal rights activists will be happy that Rudolph and his helpers will now sit in the sleigh instead of pulling it. These changes also mean Santa will have more time to spend working out at his North Pole gym and shed a few kilos.

1

Cevaplar

2012-12-29T23:21:54+02:00

Noel Baba kez olsun ve o nasıl çalıştığını için birkaç anahtar değişiklik yapmaya karar verdi. Basında çıkan haberlerde, onun hediye üretimi ve dağıtımında en son teknolojiye sahiptir ve onun reindeers ve cinler için daha iyi çalışma koşulları oluşturmaya başlayacaktır söylüyorlar. O da daha iyi şekil alma ve onun şişkin bel kırparak üzerinde duracağım. Santa son yıllarda internet mağazaları giderek artan baskısı altında geldi ve giderek daha zor rekabet bulgudur. Birçok çocuk Amazon.com gibi sitelere yaptıkları Noel dilek listeleri göndermek yerine onu yazıyoruz. Onun atölyesinde ayrıca dijital oyuncaklar ve oyunlar kullanılan son teknoloji üretim yöntemleri ile güncel tutmak için mücadele etti.Santa dokuz ren geyiği ve elfler grup şimdi hepsi önemli ölçüde daha az saat çalışacaktır. Onlara Noel dönemde durmadan çalışmak ve bütün gece dünya etrafında uçmak yapma konusunda yüzyıllardır kaygılar bulunmaktadır.Elfler şimdi Santa atölyesi de yepyeni, state-of-the-art, hediye alma tesisi denetleyecek. Bu sadece bir saat bir gün onların çalışma yükü azaltacaktır. Başka bir teknolojik devrim olarak, Noel Baba'nın kızağı, yeni bir çevre dostu yakıt ile güçlendirilmiş olacak. Hayvan hakları savunucuları Rudolph ve onun yardımcıları şimdi bunun yerine çekme atlı oturup olacağı mutlu olacaktır. Bu değişiklikler de Santa onun Kuzey Kutbu spor salonunda çalışma dışarı harcamak ve birkaç kilo döken için daha fazla zamana sahip olacak demek.

0