Cevaplar

2012-12-30T11:05:35+02:00

http://80.251.40.59/veterinary.ankara.edu.tr/fidanci/ENF/Mevsimler&Giysilerimiz.pdf

1 5 1
2012-12-30T11:06:34+02:00
NAYLON, gözenekleri olmayan, yani hava geçirmeyen bir maddedir. Ne kadar seyrek olursa olsun naylon yine de hava geçirmeyi önler. Vücut ise sadece ağızdan ve burundan alınıp verilen hava ile yetinmez. Vücut bütünü ile hava almak ihtiyacını hisseder. Yani derinin de hava alması gereklidir. 

Derinin hava almasını sağlayan en iyi elbise pamuklu ya da yünlülerdir. Vücudun havalandırılmasınıengellediği için naylon ve benzeri maddelerden yapılan elbiseler sağlığa zararlıdır.MEVSIME GÖRE DEĞİL, HAVAYA GÖRE GİYİNMELİ
HAVAYA göre giyinmek daima daha sağlıklı bir vücuda sahip olmayı sağlar. Mevsim ilkbahar diye, ayazlı bir günde incecik bir ceketle sokağa çıkmak çok yanlış bir davranıştır.
Hem grip salgını hem de şiddetli rüzgarlar insanı çabuk hasta eder, Eğer hava yağmurlu ve soğuksa nasıl olsa mevsim bahar diye incecik giyilmemelidir.


EN SICAĞI PANTOLON
SOĞUK kış günlerinde sıcak tutacak giyecek hiç şüphe yok ki pantolondur. Pantolonun soğuğa karşı korunmanın yanında rahatlığı da vardır. Ancak bazı hanımlar toplu oldukları için bu büyük rahatlıktan yararlanamazlar.Ama ne var ki şişman hanımlar da kış aylarında üstünde uzun tünik veya ceketle istedikleri pantolonu rahatlıkla giyinebilirler. Bu durumda ne kalçalann topluluğu ve genişliği ne de göbek kendini gösterir.
1 2 1