Cevaplar

2012-12-30T12:37:24+02:00

Yakın çevremizde benzerlerini görebileceğimiz gerçeklikte bir baba-kız öyküsü... Babasına hayran Verda, hatta âşık. Biricik kahramanım diyor onun için. Ne var ki, yıllar önce annesiyle babasının boşanmasından sonra ayrı düşmüşler birbirlerine. Çatışmışlar, çelişmişler ama sevgileri içten içe hep sürmüş. Kariyerinde zirveye ulaşmış ünlü avukat Vedat Karacan'ın intiharıyla başlıyor öykü. Bu beklenmedik ölümün ardında yatan gizi çözmek Verda'ya düşmektedir. Geriye dönüp baktığında yüzleştiği keşke'leriyle, pişmanlıklarıyla ve içini kavuran devasa bir özlemle sürecektir babasının izini... Minicik çocuk ellerimi avucunun içine hapsettiğinde, yüreğim yüreğinde eriyordu babacığım. Parmaklarım büyüdü diye mi tutmuyorsun artık ellerimi? Keşke hep küçük kalsalardı... Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istediğimde fırsat olmadı, fırsat olduğunda cesaretim olmadı...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aslında İz kitabı için bir Canan Tan klasiği demek her şeyi anlatır. Romanları ile herkesi kendine hayran bırakan Canan Tan, tam da adına yakışır duygusallıkta ve sıcaklıkta bir kitap ile yine karşımızda.

Canan Tan, İz kitabında bir kız ile baba arasındaki sarsılmaz sevgiyi anlatıyor. Babasını çok seven ve onu her şeyden daha değerli gören bir kız anne ve babasının ayrılması ile babasından uzaklaşır ama içindeki sevgi asla ölmez. 

Fakat kader yine oyununu oynar ve bu küçük kız artık babasının yokluğundaki gizemi çözmeye ve kaybedilen zamanın ve anıların peşine düşmektedir.

0