Cevaplar

2012-12-30T14:37:38+02:00

bankacı mühendis matematik öğretmeni  mimar

v.b

2 3 2
En İyi Cevap!
2012-12-30T14:41:51+02:00

Matematik:
Bütün mesleklerde kullanılır diyebiliriz. Öncelikli olarak sayabileceğimiz meslekler:


Mühendislikte bütün dallarda Mimarlıkta bütün dallarda İktisat – İşletme – Bankacılık – Muhasebe vb dallarda

Matematik Öğretmenliği

Ekonomist

Bankacı

MuhasebeMatematik genel mantığın uygulama alanı ve insan zekasının bu yolda işlemesi görevini görür. Ayrıca; mekanik fizik astronomi bilimlerinin de temelini teşkil eder. Bunların dışında sosyalbilimler tıp jeoloji jeofizik psikoloji sosyoloji ve iş idareciliği gibi alanlarda da matematiğe genişbir şekilde ihtiyaç duyulur ve yaygın bir şekilde kullanılır.
Bugünün medeniyetinde ön safı tutan büyük endüstri ve yan kuruluşları istihkam hizmetlerihep matematiğin yardımı ile yapılmış eserlerdir. Şu an siz bu yazıyı okurken karşınızda duranbilgisayarınızın içinde milyonlarca matematik işlemi büyük bir sürat ile yapılmakta ve sonuçları size görüntü ve ses olarak sunulmakta. Yolda yürürken gördüğünüz binalar taşıtlar ve yollar hep matematik ve mühendisliğin ortaya koymuş olduğu tasarımlardır. Onun için en soyut bir ilim olan matematik ikinci elden pratik hayata da tesir ediyor demektir.
Denilebilir ki; günlük yaşantımızın her evresinde karşı karşıya olduğumuz bir bilimin tarihini bilmek matematiğin önemini kavramanın temeli olsa gerekir.

2 5 2