Cevaplar

2015-07-22T13:47:16+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Şimdi bunu anlatmak zor olucak fakat artık bunun orta ve lise düzeyindeki okullarda okutulan tarih kitaplarının gncellenip yeni formasyonlardaki konuların aktarılması gerekr değerli arkadaşlar. öncelikle şizler elbette hoşgörünün anlamını biliyorsunuzdur. 
sorarım sizce oğlunu tahtını korumak isteyen bir padişah oğlunu katlederse , hoşgörülü bir ülke yetiştirmiş olabilir mi ? 
devletinin içinde hırsızlık yapan , haneye tecavüzü hobi olarak yapan toplumda devletinde hoşgörü var diyebilirmiyiz ? 
hanedanı osmanı aiyenin padişaları harem uğruna 2. selimin nurbanudan vaz geçerek hareme dalıp topraklarını izlemeyi sürdürmeyi kesip içki ile bıyık sakalı sararana dek kardeşini oğlu yani kardeşinin yiğeni ok ile acımadan kafa dolgunluğu ile kalbinden vurursa bu devletin içinde hoşgörü varmıdır ? 

değrli arkadaşlar bu soruları düşünün ve sonucunda siz karar verin elbette her padişahın kendince geçerli kardeş oğul katline açıklaması vardır fakat bir bebeğin uçtuğunu söyliyecek kadar gülünçtür. bu sorunun cevabı osmanlıda hoşgörü kültürü yoktur. hoşgörülü bir devlet istiyorsanız , ispanya , hollanda , azerbeycan , filistindir ben bunları söylüyorum . 

0