Cevaplar

2012-12-30T21:25:31+02:00
Kuşlar hakkında bilgi çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Ancak burada bahsedeceğimiz kuşlar hakkında bilgi kuşlarla ilgili ilginç bazı “kuşlar hakkında bunları biliyor musunuz?” türünden bilgiler olacak.
Şöyle başlayalım kuşlar hakkında bunları biliyor muydunuz?
• Dünyanın en eski kuşu Archaeopteryx yaklaşık 150 milyon yıl önce yaşamışbütün vücudu tüylerle kaplı olan bu kuş karga büyüklüğündedir. Kanatları olan ve uçan bir kuş olarak bilinmektedir.
• Bir devekuşu yumurtası haşlanması için 2 saat gereklidir.
• Sinek kuşu yumurtası dünyanın en küçük kuş yumurtasıdır.
 Bir kuş uçarken dakikada 1000 kez kalbi çarpmakta istirahat halindeyken bu rakam 400 e düşmektedir.
• Dünyanın tek kanatsız kuşunun Yeni Zellanda’da yaşayan kivi kuşu olduğunu biliyor muydunuz?
• Dünyanın tek zehirli kuşu Papua Yeni Gine’de yaşayan kapişonlu pitohui kuşu olduğunu bu kuşun zehirini deri ve tüylerinde taşıdığını biliyor muydunuz? 
• Penguen devekuşu ve dodo kuşları uçamazlar.
0
2012-12-30T21:28:55+02:00

1-)yavru kuşlara dokunduğumuzda hekrez annlerinin onu istemediğini düşünür ve o yüzden dokunmamızın gerektiği söylenır.aslında işin gerçeği öyle değildir. yavru kuşlar doğdukları andan itibaren sürekli uçmak isterler annelerini bırkır ve giderler 1 2 veya daha fazla dener yere düşerler sonunda uçup giderler yani dokunamızla lakası yok.

2-)kuşlar soğuk havalarda ıslanmaz ve üşümezler.kanatlarnı kabartrak soğuktan korunurlar.bu yöntem onlar için bir korunma taktiğidir.

 

3-)kuşlar uçarlar ve uçarlarken iç güdülerine göre hareket ederler ç çünkü onlar bizim gibi düşünemezler.

 

4-)kuşların bazı türleri sahiplerine çok sadıktır.öyleki türkiyenın bazı bölgelerınde gelenek haline elmiş bişeyi söyliyim. kuş sahibi olanlar kuşlarına altın küpe vb. şeyler takarlarmış yanı kuşlarına o kadar gvenirlermiş ki kuşlar asla başka bir yere konmazlarmış buda kuşların ayrı bir özlelliği.

 

5-)kuşlar ne fazla sıcak yerlerı nede fazla soğuk  yerlerı severler bunu için devamlı göç ederler. 

 yetrli olmuştur sanırım :)

1 5 1