Cevaplar

2014-03-09T19:22:37+02:00
Aslanın biri bir gün ormanda bir fareyi yakalamış ve onu yemek üzere iken fare aslana

- “Beni yeme benim etim senin dişinin kovuğuna bile yetmez demiş ve sen beni bırakırsan belki bir gün sana faydalı olurum” demiş.

Aslan onunla alay etmiş…

- “senin mi bana faydan olacak sen kimsin ben kimim” demiş ve büyüklenmiş. Fakat fareyi de yememiş.

- “Haydi git işine seni yesem dişimin kovuğunda kalırsın demiş ve o fareyi serbest bırakmış. Fare de bu iyiliği hiç unutmamış.

Bir gün nasıl olmuşsa olmuş bu aslana avcılar bir tuzak kurup yakalamışlar. Aslan şaşırmış kalmış, aklına o fare gelmiş…

- “Hey fare kardeş ocağına düştüm, gel beni kurtar bu tuzaktan” diye ormanda seslenmiş.

Bunu duyan o fare, bütün fare arkadaşlarını toplamış aslanın yardımına koşmuşlar. Her biri aslanın ağını kemirmişler ve avcılar gelmeden aslanı bu tuzaktan kurtarmışlar. Aslan da fareden özür dilemiş.

- “Yanlış düşündüm, sana değer vermemiştim ama gene de sen beni bu tuzaktan kurtardın demiş ve bir daha aslan büyüklük taslamamış ve farelere de hiç dokunmamış.

BU HİKAYE Mİ?0
2014-03-09T19:23:06+02:00
Bir tane aslan var ve bir tanede fare var. fare aslanın uzerinde yuruo ve bunu aslan görüyo bişe yapmıyo sonra aradan zaman geçiyo ve aslan ağa takılıyo sonra fare bunu görüyo ve daha sonra ise fare ağı kemirıyor sonra aslan kurtuluyo fare dioki ben senn uzerinde dolaştığımda bişe demedin bende senn hayatını kurtardım dio ve ikisi arkadaş oluyo :D
0