Cevaplar

2013-01-01T15:58:39+02:00

geçenlerde bir arkadaşımdan dinlediğim bir öyküyü sizle paylaşmak istedim ilginize  sunulur.  istanbula yeni taşınan bir ailenin tek oğluymuş murat hayatı çok seven ama mutluluğu bir türlü yakalayamayanlardan . uzun bir süre iş aramış durmuş . zaman böyle akarken bizim genç kansere yakalanmış .hayat durmuş onun için .solmuş günden güne .ailesi çok üzülüyomuş ama elden ne gelir. günler böyle geçerken inanmazsınız bizim genç aşık olmuş.hemde mahalleye yeni açılan cd'i ahmet amcanın kızı gülserene  .bizimki sırf onu görmek için hergün cd almaya gidiyomuş . bi gün dayanamamış. bir küçük kağıda not yazmış ''sizden çok hoşlandım karşılıksız değilse lütfen '' .ve kasanın yanına iliştirmiş .ve beklemiş kızdan hiç ses çıkmamış  bizim genç hala yine bir umut dükkana gidip cd alırmış .  böyle geçmiş günler avutmuş kendini eve getirdiği cd leri bi gün bile açmamış . sonra karlı birgün de ölmüş genç sevgisini yaşamadan.  bir umutla beklemiş hep seveceğini ama ecel  layık görmemiş onu aşka.aradan bir ay geçtikten sonra annesi cesaret edip oğlunun odasına girmiş eşyaları tek tek koklarcasına sinesine bastırmış . 'oğlum demiş gözü karalım bu genç yaşta kara toprak yakışmadı ' derken gözü dolabın yanındaki kutuya kaymış içi dolu kapalı  kutular açmış birini  içerisinde bir not 'bende sizden çok hoşlandım bu telefon numaram ararsanız çok mutlu olacam ' başka bir tanesini açmış anne 'lütfen sevginiz karşılıksız değil '  tahmin edersiniz ki notlar gülseren' den...aşk böyle bişey zamansız geçen bir tren gibi sizi hangi istasyonda alır hangisin de indireceğine o karar verir.

1 2 1
En İyi Cevap!
  • Eodev Kullanıcısı
2013-01-01T16:00:11+02:00
 
Zeliha Akçagüner 

ALTIN KİTAPLAR 

Zeliha Akçagüner ilk romanı Gölgesini Çiğneyen Kadın’da iki orta yaşı geçkin kadının hayat hikayesini anlatır. Bana Sevgiyi Anlat ise Akçagüner’in gençler için yazdığı bir roman. Fidan ve ailesi etrafında gelişen roman, gençlerin kırılgan dünyalarını gözler önüne seriyor.

Romanının kahramanı Fidan, ailesi ile birlikte Anadolu’nun güzel kasabalarından birinde yaşamaktadır. İlköğretimini küçük kasabada tamamlayan genç kızın, gelecek için büyük hayalleri vardır. Okumak, müzik üzerine eğitim görmek istemektedir. Ancak bu güzel, fakat küçük kasabada düşlerini gerçekleştirmesi mümkün değildir. Annesi de Fidan gibi düşünmekte ve kızının iyi bir eğitim alabilmesi için mutlaka İstanbul’a gitmeleri gerektiğini hissetmektedir. 

Tüm ailenin İstanbul’a göç etmesi, İstanbul’daki yaşamın güçlükleri, Fidan’ın okuluna yerleşmesi, alışması, ağabeyin yeni işi... Hayatİstanbul’da kolay değildir. Fakat Fidan’ın ağabeyinin zengin bir köşk sahibinin yanında bahçıvan olarak iş bulması aileye şans getirir. Üstelik köşkünün sahibinin de bir kızı vardır: Pelinsu.

Kentin seçkin semtindeki görkemli villanın biricik, güzel kızı Pelinsu ile villanın bahçıvanı Halil’in kız kardeşi Fidan’ın kimi iç içe, kimi apayrı yönlere giden yaşamları anlatılır, romanda.

Zeliha Akçagüner, yeni romanı Bana Sevgiyi Anlat’ta genç insanların dünyalarında neler olup bittiğini gerçekçi bir yaklaşımla aktarıyor okuruna.SİTE:www.kitapyurdu.com
1 5 1