Cevaplar

2013-01-04T20:33:17+02:00

Dünya Sırlarla dolu bir alem Bilincin gizli tarihini hep birlikte farkedelim.

Dünyanın her yöresinde karşımıza çıkan kutsal mekânların bilinçle ne ilgisi olabilir?Kadim uygarlıklar bize kim olduğumuzu, neler yapabileceğimizi anlatmak için birtakım araçlar bırakmış olabilirler mi? Eskiler bizden çok daha fazla şey mi biliyordu? Bu gün bilemediğimiz sırlar insanlığa ne anlatıyor?

 

Maya Takvimi'ne göre 2012/21 aralık dünyanın son günüydü bunda olan yanlışlık kutsal geometrinin hatası olabilirmi?  Kabala, Yaşam Çiçeği, Piramitler, Atlantis, Mu Uygarlığı ve Lemurya arasındaki gizli bağlantıları Hepsi bize bir şeyler anlatıyor olamazmı?

 

Stonehenge, Güney İngiltere'deki rüzgarlı Salisburg düzlüklerinde yer alır.Bilim insanlarının yeni gözlem yeri sayılıyor.Stonehenge göz alabildiğince uzanan arazideki tek kesintidir. Bu heybetli taşlar 4000 bin yıl önce yine taştan yapılmış araçlar kullanılarak inşa edilmiş ve gelmiş oldukları madenden oldukça uzak bir mekana kurulmuşlardır.Peki bu taşlar 4000 Yıl önce nasıl taşındı bu kadar büyük oldukları halde?

 

 

Gerald Hawkins Stonehenge'in tutulmaları tahmin etmek için yapılmış astronomik bir gözlem evi olduğu düşünüyor. Eğer taşların yerleştirilme biçimi ve birbirleriyle olan ilişkisi çözülürse anıtın niçin yapıldığını anlayabileceğiz. Yazarlar ve astronomlar Stonehenge'in şifresini çözerek 56 yıllık tutulma döngüsünü keşfettiler.Güneşin ve ayın hareketlerinin Stonehenge'in yapısı içine yansıtıldığını buldular. Stonehenge çevresinde bulunan taşların ya da deliklerin hepsinin döngünün içinde farklı günleri ya da yılları temsil ettiği artık biliniyor.

 

Stonehenge'in bir tür ibadet merkezi olduğu fikride birçok insanın aklına geliyor. Taş çağında yaşamış insanların gizli bir yerde gizli zamanlarda buluşmak ve kendi dini inançlarını törenlerle kutlamak için Stonehenge’i yarattıklarını düşünmek pekte yanlış olmasa gerek.

 

 

 

Ancak bu durum son cevaba gelene değin pek çok sorunun ortaya çıkmasına engel olamamaktadır. Pek çok araştırmacı Stonehenge nin yapımcılarının beklenmeyen ölçüde yüksek bir mimari yetenek sahibi olduğunu kabul etmektedir.Bunların birkısmı astronom rahiplerin tapınağı kontrol ettiklerini ve böylece ayı gözlemlediklerini öne sürmektedirler.

 

 

İnsanlar gizli yeteneklerinin farkına varmalıdır Bölye daha bir sürü ulusal kadim dinlere ait anıtlar var peki bu şifreler nasıl çözülecek bilinmiyor.

1 5 1