atatürk Sen Atatürk’ü tanımazsın çocuğum. Ne insandı O, ne insandı. İzmir’e gelişini görseydin, Ne şanlıydı O, ııe şanlıydı. Benzerdi sana, bana Bizim gibiydi eli, ayağı Ama bir yol baksaydın yüzüne İçin sevgiyle dolardı. Vapura biniyorsak dilediğimizde; Sokakta geziyorsak hür, 4 İyi bak dört yana, Atatürk’ün aklı görür. Arı Türkçe konuşuyorsak, Türkçe düşünüyorsak bugün Her işimizde O ‘ nun gücü, Büyük öğretmeni Türkün. Halkımızın arasında, halktan, Davul vurur dengi dengine. Dünya rastlamış mıdır Atatürk’ün dengine? şiiriyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi yazarmısınız en az 50 kelimelik biracık acele ederseniz seviinirim fazla vaktim yok:(

1

Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-11-12T23:20:00+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.


ATATÜRK
Sen Atatürk'ü tanımazsın çocuğum 
Ne insandı O, ne insandı. 
İzmir'e gelişini görseydin. 
Ne şanlıydı O, ne şanlıydı.Benzerdi sana, bana 
Bizim gibiydi eli, ayağı 
Ama bir yol baksaydın yüzüne. 
İçin sevgisiyle dolardı.Vapura biniyorsak dilediğimizde, 
Sokakta geziyorsak hür, 
İyi bak dört yana, 
Atatürk'ün aklı görünür.Arı Türkçe konuşuyorsak, 
Türkçe düşünüyorsak bugün, 
Her işimizde O'nun gücü. 
Büyük öğretmeni Türk'ün.Halkımızın arasında, halktan, 
Davul vurur dengi dengine. 
Dünya rastlamış mıdır? 
Atatürk'ün dengine.

Atatürk... Türklüğün göstergesi olan o büyük ata...O en büyük türk..O ne insandı,ne şanlıydı.İzmir'e gelişi bile başka idi.Siz çoğunuz ve ben onu tanımam..O da aynı bizim gibiydi elbet.Bize benziyordu.O da etten bir duvardı tabiki. Ama onun yüzüne baktığımızdaki o sevinç duygusu yoktu bizde.O çok büyük insandı en yüce Türk'tü Atatürk. Hiç kendisi ile övünmedi,övdürtmedi hep Türk'ü düşündü o.. 
3 4 3