Cevaplar

En İyi Cevap!
2013-01-02T23:45:59+02:00

günlük yaşantımızdaki fizik olayları nelerdir

 

Fizik gunluk hayatta bir cok olayda vardir Bunun listesini yapmaya kalksak sanirim baya baya bir vakit harcamak gerekir ve oldukca buyuk bir liste olur.

Aklima gelen bir kac ornek vereyim, daha fazlasi icin etrafiniza bakip olaylari sorgulamaniz yeterli.

- Dunya uzerinda durabiliyorsaniz burada fizik vardir :) Dunya uzerinde durmanizi saglayan sey bir kutle cekim kuvveti olan dunya tarafindan size uygulanan kuvettir.

- Aksamlari hava karardiginda isiklari actiginiz zaman iste burda da fizik tam yani basinizda. Aydinlatma icin kullandiginiz tum araclarda fizik var. Aydinlatma kavrami zaten basli basina bir fizik konusu. Optik vs. 

- Elektrikli bir aygit kullaniyorsaniz, iste yine fizik tam orada. Elektrik de fizik biliminin ilgi alanlarindan bir digeri.

Cep telefonu kullaniyorsaniz yine fizik yani basinizda. Cep telefonu ile konusmanizi saglayan elektro magnetik dalgalar vs yine fizik alt dallarindan birisi.

- Sadece cep telefonu degil elbette, normal telefonlarda da yine fizik kurallarindan yararlanilmakta.

- Televizyon, radyo, sac kurutma makinasi vs vs akliniza gelebilecek tum elektrikli araclarda yine fizik var.

Bu liste cok cok uzun. Cevrenize bakin hemen hemen her olayda fizik vardir. Futbol, kayak, basketbol vs vs tum sporlarda.. Uzay teknolojilerinde.. Her alanda

1 5 1
2013-01-02T23:49:48+02:00

VÜCUDUMUZDAKİ SİSTEMLER. KONULAR: 1-Sindirim Sistemimiz ve Sindirim Sistemi Sağlığımız 
Vücudumuzdaki sistemler konu anlatımı 2- Boşaltım Sistemimiz Vücudumuzdan Atıkları Uzaklaştırır 3-Denetleyici ve Düzenleyici Sistemimiz 4- Duyu Organlarımız 5- Vücudumuzdaki Sistemlerin Sağlığı ve Organ Bağışı 
Sabah erkenden uyandım. Elimi, yüzümü yıkadım ve dişlerimi fırçaladım. Mutfağa girdiğimde bizimkiler kahvaltı için beni bekliyorlardı. Mutfak mis gibi kızarmış ekmek kokuyordu. Sütümü içmek için bardağı elime aldığımda bardağın çok sıcak olduğunu fark ettim ve elimi hızla geri çektim. Kahvaltımı tamamlayarak tuvalete gittim. Okula gitmek için hazırlandım ve evden çıktım. 

0