Cevaplar

2013-01-03T14:06:11+02:00

Colombia'da ( Gelenekler ) gelinin annesi geredege giren çiftin yataginin kenarina oturarak ilk iliskiye sahitlik ediyor.

Hindistan'da ( Gelenekler ) evlere gündelige gelen kadinlar evdeki bekar gencin seksüel ihtiyacini karsilamak zorunda.

Laos'da ( Gelenekler ) kadinlarin ayaklari en erotik bölge kabul ediliyor. Bu nedenle kadinlarin ayaklarini göstermeleri yasak.

Amboyna adasında ( Gelenekler ) ürünün az olacagi belirlenirse, erkeklerin günes batımında çıplak olarak tarlaya gidip ekinlerin arasında masturbasyon yapmaları gerekiyor.

Tazmanya'da ( Gelenekler ) kadin ölen kocasının cinsel organını boynuna asmak zorunda

Guam'da ( Gelenekler ) bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar bekaretlerini para karsılığı bu işi yapan kisilere bozduruyor.

Arizona'da ( Gelenekler ) patlak lastikli otomobil içinde sevismek yasak. Kurala uymayan ön koltukta sevisen 25, arka koltukta sevişen 50 $ ödüyor.

Gine'de ( Gelenekler ) evli kadini bastan çikaran adamin el ve ayak parmaklarindan biri kesiliyor. Kesilen parça iliskiye giren kadina yediriliyor.

Guyana'da ( Gelenekler ) banyoda sex yaparken yakalanan çiftler önce boyaniyor, sonrada bir essegin arkasina baglanarak sehirde gezdiriliyor.

Tayvan'da ( Gelenekler ) damadin akraba ya da arkadasi gelinin bekaretini aliyor. Gerekçesi; "Damat böyle sıkıcı bir işle zaman kaybetmesin!!!"

Liverpoll'daki ( Gelenekler ) dükkanlar çocuklar vitrini seyrederken kadin vitrin mankenini soyamaz ya da giydiremez.

1 5 1
2013-01-03T14:06:14+02:00

ıl boyunca, dünyanın her köşesinde, ulusal ve uluslararası çapta binlerce festival düzenleniyor.içinde yetiştiğimiz kültür penceresinden baktığımızda, bunların bazıları sıradan ve bilindik, bazıları ise kesinlikle sıra dışı ve hatta tuhaf. Örneğin ülkemizde, özellikle bahar ve yaz aylarında, en fazla mahsul alınan yerlerde erik, çilek, kiraz gibi ürünler adına festivaller düzenleniyor. Aynı şekilde italya, Yunanistan, ABD gibi birçok ülkenin kent ve kasabalarında zeytin, ahududu, üzüm festivalleri gerçekleşiyor. Bunlar bizler için tanıdık festival türleri. Oysa ki, ingiltere’nin Cooper Hill kasabasında her yıl Mayıs ayının son pazartesi gerçekleştirilen ‘Yuvarlanan Peynir Festivali’  ya da  Finlandiya’da her yıl Temmuz ayı boyunca düzenlenen ‘Komşunun Eşini Sırtlama Festivali’ bize hayli tuhaf gelebilecek etkinlikler.Yılın belirli bir gününde bir tepeden
yuvarlanan ve hızı 80 km’yi bulan peynir tekerleğinin ardından kendini tepeden aşağıya bırakan yüzlerce, binlerce insanı düşünün; yuvarlananlar, koşanlar, takla atanlar… Amaç peynir tekerleğini yakalamak ve kazanan olmak. Bu geleneksel etkinlik pek çok kazaya ve yaralanmaya neden olduğu için iptal edilmesi gündeme gelmiş ama peynir koşucuları kamuoyu oluşturup etkinliklerine sahip çıkmışlar. şnlandiya’dan verdiğimiz örnek ise şnlerin Viking atalarından kalma bir geleneğin uzantısı. 17 yaşından büyük tüm kadınlar eş olarak kabul ediliyor ve bir şnli erkek tarafından omuzlanıp taşınıyorlar. şayet bu ülkeyi Temmuz ayında ziyaret edecek 17 yaşından büyük bir kadınsanız dikkatli olun, tanımadığınız bir adam sizi omzuna atabilir. Aslında, geleneksel ya da sıra dışı tüm festivallerin temel amacı, gelenekleri yaşatmak ve eğlenceli birkaç gün geçirmek.
Her aya bir festival. Yolunuz düşerse kaçırmayın, her koşulda eğlence garanti.

HARBiN BUZ VE KAR FESTiVALi – ÇiN vs

1 5 1