Cevaplar

2017-01-10T00:35:56+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Kitapların kişisel gelişimimize yararları saymakla bitirilemez. Vücudumuzun yaşamak için beslenmeye, suya nasıl ihtiyacı varsa, zihnimizin de kitaplara aynı şekilde ihtiyacı vardır.
Şöyle bir düşündüğümüzde, dünyayı kitap insanı aydınlatır sözü kitapların bizlere olan faydasını ne kadar güzel açıklamaktadır. Kitaplar sayesinde ufkumuz genişler, hayal gücümüz enginleri aşar, iletişim becerilerimiz artar, zihnimiz güçlenir. Kitap bize yeni alemlerin kapılarını açar. Her kitap başka bir serüven, bizi içine çeken başka bir hayattır. Kitap okumayan toplumlar gelişmemeye, bilinçsizliğe mahkumdur ve yarımdırlar çünkü kitap okumamanın zihinde bıraktığı cehaleti hiç bir şey dolduramaz. Kitap okumayan kişilerin iç dünyaları renksiz, cansızdır.
Kitaplar bizim dostumuz, yol göstericimizdir. Çevremizi de bu konuda bilinçlendirmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak adına onlara kitap armağan edebiliriz. Yararsız materyallerle zaman öldürüleceğine yalnızca bir kitap sayesinde uygarlığın kapısını açar, güzel diyarlara yolculuğa çıkabiliriz.
1 5 1