Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-01-04T13:45:43+02:00

hep nedir sorusuyla cevapladım belki işine yarar:

 

sporda centilmenlik nedir:

sporda türlü şekillerde gösterilebilir. kaybedenin, kazananı kutlaması gibi mesela. bu hareket, kaybedeni kazananla aynı seviyeye çıkarır.ülkemizde pek görülmeyen ikilidir, genelde laf sokma çabaları göstererek insanlar kendilerini tatmin etmeye çalışır.

 

sporda kazanmak nedir:

o spor dalında galip gelmektir.Ortada kaybeden yoksa kazanan da yoktur. Çünkü kazananın kazandığı kaybedene göre tanımlanır."

 

sporda kaybetmek nedir:

o spor dalında galip gelememektir.Kaybetme insanları yaşama sevincinden uzaklaştırıp karamsarlığa götüryorsa burada kaybetmek sonuç olmaktan çıkıp hayatın gayesi anlamına gelir ki buda bu anlayışa sahip insanların felaketi olur.

 

sporda doping nedir?

Vücuda üstün hareket ve enerji sağlamak için uyarıcı ilaç almak. Spor karşılaşmalarında sporcular, yarışlarda  gücünü ve direncini artırmak için doping yaparlar

 

sporda holiganizm nedir:

 

sporcuların karşılaşma öncesi,esnası ve sonrasında,stadyum içerisinde veya dışarısında karşı takımın taraftarlarına karşı kurmaca veya fiziki egemenlik gücü göstermeleridir.Bu güç gösterimi saldırganca olup taraftarların duygu ve düşünceleri üzerinden kontrolün kalkmasıdır.

 

UMARIM YARDIMCI OLDUM..:))

 

12 4 12