Cevaplar

2013-01-03T20:21:18+02:00

1. Muhasebe Fişleri: Muhasebe işlemlerinin yevmiye defterine yazılmadan önce kaydedildiği, yetkili kişiler tarafından imzalandığı ve yevmiye bilgilerini içeren fişe muhasebe fişi denir. Muhasebe işlemleri yevmiye defterine doğrudan kaydedilebileceği gibi muhasebe fişleri yardımı ile de kayıt yapılabilir.

İşlemler önce belgelere dayanarak muhasebe fişine, buradan yevmiye defterine kayıt edilir. Muhasebe fişlerinin kullanımı zorunlu değildir ve standart bir şekli yoktur. Genellikle büyük işletmeler tarafından kullanılır. . Muhasebe fişleri yapılan işlemin özelliğine göre düzenlendikten sonra 45 gün içinde bu fişlerden yararlanılarak yevmiye defterine kayıt yapılır.

Muhasebe fişi kullanmanın faydaları:
- Kayıtların kontrolünü sağlar,
- Kayıtlarda düzen sağlar,
- Yanlış kayıt yapmayı önler,
- Aynı nitelikteki işlemleri toplu olarak kaydetmeyi sağlar.

1 1 1
2013-01-03T20:22:57+02:00

1 . Prizden elektrik akımı almaya yarayan araç. 2 . Alışverişlerde ödenen paranın miktarını, vergilerini, alışverişin yapıldığı tarihi gösteren belge. 3 . Bir eserin hazırlanmasında kolaylık sağlamak veya bir işe kılavuzluk etmek için yazılıp sınıflandırılan küçük kâğıt yapraklarından her biri. 4 .Kumarda, bazı alışveriş işlerinde para yerine kullanılan pul vb. şey. 5 . Bir işi yaptırmak veya gereken sıranın alındığını belirtmek için bir koçandan koparılmış kâğıtlardan her biri, makbuz:
"Fiş almak. Fiş kesmek."- . 6 . Okuma yazma öğretiminde kullanılan, üzerine hece, kelime, cümle yazılı karton parçası.

0