Cevaplar

En İyi Cevap!
2013-01-03T20:59:46+02:00

Night of a holiday. I'm having a lot of thieves in the neighborhood. I'm watching television the night came a sound side neighbor. Immediately, I looked at the camera from the computer. Thieves stole a neighbor's jewelry. I opened the door and jumped on top of one of the thieves. I have enough to beat the thief. Then, I ran to the other thief caught. I have enough to beat the other thief. Then, I called the cell phone police. They took me to jail criminals.


Bir tatil gecesiydi. Hırsızların çok olduğu bir mahallede yaşıyorum. Ben gece televizyon izlerken yan komşudan bir ses geldi. Hemen, bilgisayardan kameraya baktım. Hırsızlar komşunun mücevherlerini çalmış. Kapıyı açtım ve hırsızlardan birinin üstüne atladım. Ben hırsızı yeterince dövdüm. Sonra, ben koşarak diğer hırsızı da yakaladım. Ben diğer hırsızı da yeterince dövdüm. Sonra, Ben cep telefonla polisi aradım. Onlar suçluları hapse götürdü.


Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/231996-ingilizce-dedektiflik-hikayesi-ornekleri-verir-misiniz-9.html#ixzz2GwNINOKh
3 3 3